Meer dan 6,5 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×

Mijn kleppers voor 2023 - Kijk en kies je mee?

op 14 januari 2023 door

Vorige week schreef ik een artikel over de kleppers die ik in 2022 gelezen heb. Het waren er negen, niet zo heel veel dus, dat is al wel eens anders geweest. Elk jaar noteer ik in januari al wel een twintigtal titels die in aanmerking komen voor de twaalf maanden die komen gaan. Ook dit jaar heb ik een lijstje bij elkaar gesprokkeld, maar ik heb jullie hulp nodig. Waarmee precies lezen jullie onderaan het artikel. 

Ik heb even gecheckt hoeveel kleppers (500-750 bladzijden) en megakleppers (> 750 bladzijden) ik de voorbije jaren verorberd heb. Op de een of andere manier is er na 2018 en 2019 de klad ingekomen.

  • 2022: 9 - 0
  • 2021: 12 - 2
  • 2020: 12 - 2
  • 2019: 17 - 4
  • 2018: 18 - 2

Hieronder 25 ongelezen kleppers die ik zonder veel zoeken vond in de kast, een deel ervan is in oudere blogs al eens opgedoken. Sommige boeken heb ik gekocht omdat iemand er heel enthousiast over vertelde, andere meteen bij verschijnen omdat de inhoud me intrigeerde of omdat ik nieuw werk van de auteur sowieso koop (wat bijvoorbeeld bij Harstad het geval was) of gewoon omdat ik in de winkel stond en er zin in had. 

Vooral veel romans, in dat genre lijken toch meer kleppers geschreven te worden. Al ben ik er zeker van dat ik tussen de vele thrillerseries (veelal Zweedse en Duitse pockets, die grotendeels niet in dezelfde kasten staan) ook veel kleppers zou kunnen vinden. Dat zoek ik later wel een keer uit. 

Alsof ik nog niet genoeg ongelezen kleppers in huis had, kwamen er naar aanleiding van Jólabókaflóð eind december nog een paar nieuwe aanwinsten bij. 

En vorige week lag er in de bib een knoert van een boek naar mij te lonken, het ziet er niet heel dik uit maar is ontzettend zwaar. Als ik dit wil lezen, moet ik eigenlijk alle andere leesplannen van de komende weken laten vallen, dus ik vrees dat ik deze klepper beter meteen terugbreng. 

Twaalf wil ik er tegen eind 2023 zeker gelezen hebben, dat is slechts één per maand, dat kan geen probleem zijn. Twee per maand zou natuurlijk beter zijn, maar dat lijkt me niet realistisch. Niet alleen is mijn concentratie minder, waardoor ik vaker op zoek ga naar luisterboeken (en de LUEK-boeken blijven liggen), maar bovendien zitten uitgevers (helaas) ook niet stil.

Zit er iets tussen wat jullie geweldig vonden en waar ik absoluut meteen mee aan de slag moet?

En, waar ik heel benieuwd naar ben, welk boek moet erbij op de lijst, welke klepper moet ik echt in huis halen? Genre maakt niet zo veel uit. 



Reacties op: Mijn kleppers voor 2023 - Kijk en kies je mee?

Gerelateerd