Lezersrecensie

Magdalena Heldin


Bettina1 Bettina1
18 mrt 2024

Dit boek heb ik gelezen voor de boekenreizigers olv Erna Eikhoudt.
Dit is het eerste boek wat lees van Matthias Rozemond maar smaakt zeker naar meer.
Toen ik Magdalena van Mattthias zag wist ik niet wat ik ervan moest denken. Een historische roman. Van het Leidens ontzet wist ik wel het een en ander door school en door mijn interesse in oorlogen.
Nederland is in oorlog met de Spanjaarden die onder leiding van de katholieke Filips de 2e de baas zijn in Nederland. Veel steden komen in opstand en dan stuurt de Spaanse koning de hertog van Alva naar Nederland. Leiden blijft loyaal aan de Spaanse koning tot de hertog van Alva maatregelen wilt gaan nemen om de godsdienstvrijheid te beperken. In 1572 kiest leiden de kant van Willem van oranje. Hij wilt van de Nederlanden een zelfstandige republiek maken.
Magdalena woont met haar moeder en broers in Den Haag, Broer Willem vlucht naar Leiden en vraagt of Magdalena papieren voor hem wil ophalen. Dit doet zij en daar ontmoet zij de Spaanse opperbevelhebber Valdez . Zij worden verliefd op elkaar. Dit levert de nodige moeilijke vraagstukken op voor Magdalena want wie moet ze trouw blijven? Het verhaal wordt verteld door Magdalena die gevangen zit op verdenking van spionage.
Op de cover staat een afbeelding van een schilderij waarop te zien is dat Magdalena haar verloofde Valdez vraagt om 1 nacht te wachten met de bestorming van Leiden. Ik heb wel even gewacht met eraan te beginnen omdat ik eigenlijk nog niet vaak een historische roman gelezen omdat ik wel van historie hou maar eigenlijk niet in combinatie met een roman maar wat een geweldig boek is dit. Heerlijk om te lezen. Ik heb het boek dan ook in 2 avonden uitgelezen. Door de dialogen lijkt het of je midden in het verhaal zelf zit. Magdalena wordt goed beschreven als die moedige vrouw die ze ook daadwerkelijk geweest is. Je kan voor of tegen haar zijn maar ze heeft gedaan wat zij vond dat zij moest doen. Hou je van geschiedenis en van romans dan raad ik je dit boek echt aan.

Reacties

Meer recensies van Bettina1

Boeken van dezelfde auteur