Meer dan 6,4 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Historische roman

cindy2010 23 mei 2025
Ik mocht dit boek lezen voor de leesclub De Boekenreizigers, o.l.v. Erna Eikhoudt.

Aan de hand van de titel krijg je niet veel informatie waarover het boek gaat. Welke dag breekt er aan?
Een vlakte met wat bomen en wat dieren, een opkomende zon en dat is ook te zien aan de bovenkant van de cover maar dan in spiegelbeeld.

Pancha en Sylvio zijn de 2 hoofdrolspelers in deze speciale historische roman. Het koppel heeft al veel stormen doorstaan. Veel ups en downs maar Sylvio ziet zijn Pancha zo graag. Zij is de vrouw van zijn leven.
Ze zitten momenteel met een serieus water tekort al is Sylvio overtuigd dat het die dag gaat regenen. Maar zijn vrouw gelooft er niets van en stuurt hem op pad met zijn ezel om water te gaan halen. Want ze hebben dringend water nodig en de buren willen niets meer geven. Die connecties met de buren en de gemeenschap worden ook in het verhaal verteld.
Op die weg komt er nog veel op Sylvio zijn pad terecht. Haat, wrok, liefde, tegenslag, komen allemaal in het verhaal voor. En gaat het nog regenen zoals Sylvio voorspeld heeft?

Ik moet er wel bij zeggen dat ik in het begin wat moeilijker dan anders in het verhaal kwam maar als je tot het einde doorleest dan besef je dat het toch een fijne historische roman is. Een specialleke als ik het moet omschrijven. Iets minder mijn genre maar ik ben wel blij dat ik hem gelezen heb. De auteur beschrijft heel mooi en uitvoerig hoe de hoofdpersonages Pancha en Sylvio zich voelen en je krijgt ook in het verhaal de dromen en angsten/wanen van Sylvio en Pancha te lezen. Het was voor mij toch wel iets heel anders dan dat ik gewoon ben om te lezen. De auteur heeft wel een mooie vlotte luchtige schrijfstijl en het zijn geen lange hoofdstukken. Maar je moet er wel eventjes bij gaan zitten om het verhaal te lezen en het te laten doorsijpelen. Sommige mensen die houden van historische romans gaan dit een pracht van een boek vinden.
Eén niet zo alledaagse historische roman vond ik vooral.
Daarom een 3 sterren voor het boek.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van cindy2010

Gesponsord

Een Nederlander en een Française, twee talen, twee culturen. Twee werelden. Een arts en een studente kunstgeschiedenis. Louter tegenstellingen, maar één grote liefde. Groot genoeg?

Als rechercheur Emmy Clifton de verdwijning van twee tienermeisjes onderzoekt, realiseert ze zich dat ze hen nooit écht heeft gekend. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.