Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Prachtig historische roman

cindy2010 25 juli 2025
Ik mocht dit boek lezen voor de leesclub De Boekenreizigers, o.l.v. Erna Eikhoudt.

Op de cover zien we een mooie adellijke vrouw die heel serieus kijkt.

Het verhaal situeert zich in de vroege 14de eeuw. We leren Aernout kennen, een jonge vondeling die opgegroeid en opgevoed is door abt Gerard. Zijn doel is om later ook in het klooster te gaan. Maar hij moet van Gerard nog een grote taak doen. Een belangrijke brief gaan afgeven in Brugge bij Gertrudis. De inhoud van de brief is geheim.
Tijdens deze tocht door verschillende dorpen en steden komt hij de leuke Lucia tegen en op latere tijdstip William. Ze maken van kortbij oorlogen, geweld en verdriet mee. De macht en de machtsmisbruik van sommige edelen die alleen maar meer grondgebied willen en die daar alles voor overhebben om dat te verkrijgen en het geloof van Aernout waar hij het soms moeilijk mee heeft. Wil hij wel later terug naar het klooster gaan?

Het is zo een mooi verhaal verteld met veel gevoel en waar de auteur ook veel opzoekwerk bij verricht heeft om alles zo waarheidsgetrouw neer te pennen. De personages voelen zo levensecht aan. Ik ben niet echt voor het genre historische roman maar dit boek heeft me geboeid van de eerste tot de laatste bladzijde. De auteur gebruikt niet te moeilijke woorden, geen te lange hoofdstukken en niet te veel personages. Hij heeft een heel mooie schrijfstijl.
Voor mij mag het boek ook verfilmd worden. Het is echt de moeite waard. En ik zou ook zeggen, voor scholen qua boekbesprekingen is dit een super mooie om te lezen. Een echte aanrader.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van cindy2010