Lezersrecensie
Bibliotheek in oorlogstijd
In "de bibliotheek van Parijs" bevind je je in twee verschillende verhaallijnen. In de eerste verhaallijn maak je kennis met Odile. Odile heeft een liefde voor boeken en het lukt haar een baan in de Amerikaanse bibliotheek in Parijs te krijgen. Je leeft mee met het leven van Odile buiten, maar vooral ook in de bibliotheek, terwijl de oorlog uitbreekt in Parijs.
In de andere verhaallijn kijk je mee met Lily, ongeveer 40 jaar later. Lily is een jong meisje dat in een dorpje in Amerika woont. Op een gegeven moment krijgt Lily een band met haar buurvrouw, een oudere vrouw die oorspronkelijk uit Parijs komt. Langzaamaan leert Lily levenslessen en de geschiedenis van de buurvrouw kennen.
Al vanaf het eerste hoofdstuk werd ik in het boek meegenomen. Door de verschillende verhaallijnen en de vele namen, moest ik af en toe even terugbladeren, maar dit deed niets af voor het verhaal. Het verhaal leest makkelijk, waardoor je helemaal op kunt gaan in het boek.
Het is een boek met veel gevoel. Je voelt de liefde, de angst, het verdriet. Daarnaast zitten er wat fijne levenslessen in het verhaal verstopt en vond ik het einde erg mooi.
Kortom; een verhaal om te lezen en niet snel te vergeten. Een boek over een bibliotheek en over de liefde voor boeken; hoe fijn is dat?!