Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Een heerlijke cosy crime roman

deleestrein 29 september 2025
In het boek ‘Blinde Obsessie’ wordt goed ingespeeld op thema’s als bedrog, vertrouwen, zelfbeeld, bewondering en obsessie. De sfeer in het verhaal verschilt van rustig en romantiek naar onheil en angst. Dat heeft auteur Maaike Bosch heel goed over weten te brengen.
Ook het hoofdpersonage Emma is overtuigend neergezet. We komen als lezer veel te weten over haar ambities, haar kwetsbaarheden en haar verleden dat haar achtervolgt. De keuze om grotendeels vanuit haar perspectief te vertellen, afgewisseld met fragmenten van ‘de bewonderaar’, werkt goed. Dit geeft je zowel emotionele binding met Emma, als inzicht in de antagonist. Knap is dat het niet meteen alles bloot legt. De andere mannen zijn wat meer stereotype. Dit is ook wel passend in dit genre en goed voor het verhaal. Zo blijft het ook nog een beetje smeuïg.

De schrijfstijl van Maaike Bosch is vlot en toegankelijk. De spanning wordt langzaam maar zeker opgebouwd maar is niet heel intens. Bosch weet de omgeving van de Toscane beeldend te beschrijven. Wat knap gedaan is in dit verhaal is dat de climax niet in het heden ligt maar zorgvuldig uit het verleden gehaald wordt. Dit geeft een verrassende leeservaring en maakt het verhaal boeiend.
Wel is de opbouw van het verhaal van ‘Blinde Obsessie’ hier en daar wat traag. Het duurt even voor dat het echt op stoom wil komen. Je kan er ook niet onderuit dat sommige scènes bijna kopies zijn van de datingshows die we allemaal op de televisie kunnen bekijken. Wat dat aangaat brengt het weinig nieuws onder de Toscaanse zon.

‘Blinde Obsessie’ is al met al een verassende en geslaagde cosycrime roman geworden. Vooral de climax pakt sterk uit. Hier en daar laat het verhaal je zelfs nadenken over de vraag of je zomaar iemand blind kan vertrouwen. Maar ook wat obsessie met iemand kan doen. Alhoewel sommige elementen wat voorspelbaar of clichématig zijn biedt het boek voldoende verrassingen én hij weet je tot de laatste bladzijde te boeien.

Met dank aan uitgeverij Hartklopper en auteur Maaike Bosch voor het recensie exemplaar van het e-book

Reageer op deze recensie

Meer recensies van deleestrein

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Matthew’s vriend wordt door een stalker bedreigd. Als er meerdere moorden worden gepleegd, lijken deze met dezelfde stalker verband te houden. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.