Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Een rustgevend en lief verhaal over een magisch parallel universum!

Deveney 24 oktober 2025
Een lief verhaal dat zich afspeelt in een magisch parallel universum. Water Moon is een mengelmoes van een roman, een fantasy verhaal en heeft - zoals we uit de healing fiction boeken kennen - elementen van magisch realisme.

Hana erft een verborgen pandjeshuis in Tokio. In het pandjesnuis kun je je diepste spijt en levenskeuzes inruilen. Hana is net eigenaar als het pand wordt geplunderd. De kostbaarste aanwinst wordt gestolen en haar vader raakt vermist. Gelukkig biedt doctor Keishin zijn hulp aan. Het is het begin van een magische zoektocht..

Het boek begint rustig met schattige elementen. Japanse auteurs beschikken over de kunst om spanning op een lieflijke manier uit te drukken. Zelfs een vermissing en de dood weten deze auteurs klein, mooi en lief te omschrijven. Sotto Yambao doet daar (absoluut) niet aan onder.

Het middenstuk bestaat uit een - voor mij - te lang uitgerekte zoektocht, waardoor ik mijn interesse zo nu en dan verloor. Ook vond ik enkele delen uit het middenstuk onduidelijk. Het einde daarentegen is snel op papier gezet en dat had van mij juist uitgebreider gemogen.

Wat ik prachtig vind aan het verhaal is het contrast tussen Hana’s magische wereld en de wereld zoals Keishin en wij hem kennen. Het voelt aan alsof geloof tegenover de wetenschap wordt gezet. Daarnaast word je als lezer geconfronteerd met het lot en de keuzes die we maken.

Water Moon is een bijzonder verhaal waar ik rustig van werd tijdens het lezen, maar welke je ook laat nadenken.

*ik ontving dit boek als recensie-exemplaar. Dit heeft mijn mening niet beïnvloed.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Deveney

Gesponsord

Madison is de perfecte vrouw, met het perfecte gezin en het perfecte leven waar iedereen van droomt. Alleen is het één grote leugen... Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.