Lezersrecensie

Een romantisch verhaal over vrienden die elkaar steunen ook al maak je andere keuzes


Diane Kooistra (dianesboekenhoekje) Diane Kooistra (dianesboekenhoekje)
28 mrt 2021

Dit deel van De oversteek serie begint ook weer op de boot. Onderweg naar Canada ontmoeten een aantal jonge mensen elkaar. Nu gaat de aandacht naar Elisabeth en Jonathan, vrienden voor het leven en samen op weg naar de onbekende vader van Elisabeth.
Deze wordt nogal overvallen door haar aankomst en teleurgesteld probeert Elisabeth in zijn buurt een leven op te bouwen. Ze bouwt een hele fragiele band op met haar halfzusjes en stiefmoeder. En Jonathan wil haar overal bij helpen maar hij heeft zelf ook hulp nodig.

“Zelf weggaan is beter dan achtergelaten worden.”

Dit deel gaat over hoop en verwachtingen. Elisabeth verwacht een nieuw leven op te bouwen in Canada en Jonathan verwacht weer andere dingen. Ze moeten allebei hun verwachtingen bijstellen. Er is in dit deel meer ruimte voor de emotionele signalen van de hoofdpersonen en dat ze die niet altijd begrijpen. Ook is er aandacht voor andere wonden dan de wonden die je kunt zien en wat het met iemand doet. En door gespreken met de dominee worden ze geholpen in hun geloofsleven. Het gaat over keuzes maken en dat je er niet alleen voor hoeft te staan ondanks dat je je soms alleen voelt.
Een mooie beschrijving van de wereld van 1919 en de gevolgen van de oorlog, maar ook van de mooie jurken maakt dat je je in die tijd waant tijdens het lezen. Het is geen boek waarin je veel geschiedenisfeiten zult vinden, meer hoe mensen met de situatie omgaan. De twee verhalen over het verleden van de hoofdpersonen zijn heel ontroerend, deze hebben ook met keuzes te maken en hoe alles anders zou zijn gelopen als….
Dit verhaal is geïnspireerd op het verleden van een grootmoeder van Susan Anne Mason. Dat schrijft ze in haar nawoord en het is knap hoe ze zo’n verhaal tot dit mooie boek verweven heeft.

We komen een hele enkele keer Grace tegen in verhalen van mevr Chamberlain van het pension waar Elisabeth verblijft (en waar Grace eerder te gast was) maar dit deel is prima los te lezen van het eerste deel. Het verhaal loopt parallel naast het verhaal van Grace.

Boven alle verwachtingen is een Christelijke historische roman over het hebben van verwachtingen tegenover elkaar. Een romantisch verhaal over vrienden die elkaar steunen ook al maak je andere keuzes

Reacties

Meer recensies van Diane Kooistra (dianesboekenhoekje)

Boeken van dezelfde auteur