Lezersrecensie
Opnieuws een mooie 'whodunit' van Jo Claes
'Het onvermogen' is weer een mooie thriller van Jo Claes rond zijn Leuvense hoofdinspecteur Thomas Berg.
In het Meerdaalwoud wordt een jogger gevonden met ingeslagen schedel. Een vrouwenslipje in zijn broekzak en de rol van verschillende vrouwen in zijn leven laten Berg’s team vermoeden dat er een verband is. Maar dat onderzoek loopt vast tot er plots een nieuwe denkpiste opduikt.
Zoals eerdere werken van Jo Claes is ‘Het onvermogen’ veel meer een typische whodunit dan een actie gedreven thriller. Met geduldig, maar erg gedreven speurwerk trachten Thomas Berg en zijn medewerkers achter mogelijke verdachten en hun motieven te komen. Echte actie elementen moet je bij Jo Claes nagenoeg nooit zoeken.
Jo Claes vertelt dit verhaal in zijn vlotte schrijfstijl met levendige dialogen.
Hij weet de spanning goed op te bouwen met verschillende plotwendingen en een verrassend slot.
De karakters kennen we al uit zijn vorige boeken: levensechte figuren met ook hun kleine kanten. Thomas Berg zelf blijft de doorgedreven speurder ondanks herhaalde tegenslagen
Maar hij is ook een echte levensgenieter, die ook graag zijn culturele bagage toont.