Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Een kleurrijk boek met leuke weetjes over de boom.

Jufelsie 09 augustus 2024
Emma en haar oma trekken er graag samen op uit. In Gouden blaadjes en bomen met kronen wandelen ze door het bos. Samen kijken ze naar de bomen en oma vertelt hoe belangrijk ze zijn. Bomen zorgen dat er schone lucht is, die iedereen kan inademen. Ze zijn een huis voor dieren. Vogels bouwen hun nesten in takken. Muizen en konijn graven hun hol tussen de wortels. Daarnaast vinden dieren tussen het schors wormpjes en insecten. Een boom lijkt wel een ‘supermarkt’, vol met lekkere dingen. Emma is onder de indruk en samen met haar oma geniet ze met volle teugen!
Gouden blaadjes en bomen met kronen is het tweede deel uit de serie ‘Kijk daar, Emma’. Het is een verhaal waarin veel informatie in is verwerkt. Iedereen wordt door Emma en haar oma uitgenodigd om mee op ontdekkingsreis te gaan. Deze keer stappen we het bos in en ervaren we deze mooie plek in alle seizoenen. Zodra we het boek openslaan zien we een sfeervolle prent in lichte pastelkleuren. Het is lente. De boom draagt zijn tere blaadjes, de sneeuwklokjes stralen. Het verhaal, geschreven door Margreet Schouwenaar heeft een mooie opbouw. Van het voorjaar, gaan we naar de zomer, herfst en wordt het tenslotte winter. In elk seizoen weet oma ons iets te vertellen over de boom. Ze doet dat in eenvoudige woorden, zodat jonge kinderen het begrijpen. Moeilijke woorden komen er niet in voor. De woordenschat wordt uitgebreid. We onderscheiden de verschillende onderdelen van een boom: wortels, kruin en stam.
Yuhan Lin heeft prachtige illustraties bij de tekst verzorgd. De kleuren van de prenten passen bij het seizoen van het jaar en geven zo de juiste sfeer weer. Het voelt alsof we door het bos lopen en de geuren opsnuiven.
Met Gouden blaadjes en bomen met kronen wordt deze serie een TOPPER. Wij kijken al uit naar het volgende deel. Waar nemen oma en Emma ons dan mee naar toe?

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Jufelsie

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.