Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Een zon, twee vlekken, drie stippen..... maar jij bent er één uit duizend!

Jufelsie 08 oktober 2025
Één zon, twee vlekken, drie stippen…Debra is zo blij. Ze heeft leren tellen en bij tien begint ze weer van voor af aan. Wanneer ze struisvogel tegenkomt, vraagt ze aan haar wat nieuws om te tellen. ‘Tel al je strepen op je huid.’ roept Struisvogel. Debra begint enthousiast maar dan na ‘tien’ zijn haar getallen op. Hoe moet ze nu verder tellen? Gelukkig komt haar mama helpen en terwijl ze over de savanne lopen, vinden ze een heleboel dingen om te tellen. Ze tellen tot honderd, gaan verder tot duizend en een miljoen. Tot slot legt mama uit dat één het allermooiste getal is… want van jou is er maar één!
Jij bent er één uit duizend is een hartverwarmend verhaal voor jonge kinderen. Ze maken kennis met Debra, een kleine zebra. Zij leert tellen en prikkelt de kinderen om mee te doen. In haar omgeving komt ze verschillende dingen tegen en ze telt vlot tot tien. Jonge kinderen kijken rond in hun omgeving en leren zo tellen tot tien. Smriti Halls heeft een verhaal geschreven op rijm. Heerlijk ritmisch en fijn om voor te lezen. Grappig is dat Debra niet weet wat er na tien komt. Gelukkig weten enkele kinderen dit wel en samen met Debra tellen we verder. Wanneer Debra mag gaan spelen, zien we een heleboel zebra’s op de savanne. We raken even de tel kwijt. Een prachtige boodschap krijgen we vervolgens te horen… Debra, jij bent er één uit duizend! Dit geldt natuurlijk voor iedereen. We zijn allemaal uniek.
De prachtige illustraties van Nila Aye zijn een lust voor het oog. Frisse kleuren en kleine Debra, die vrolijk rondhuppelt op elke pagina. We houden ervan en genieten. Diverse dieren zien we: kikkers, bijen en kevers. Deze herkennen we en ook maken we kennis met een struisvogel op de savanne.
Het verhaal Jij bent er één uit duizend is een mooie inleiding voor een rekenactiviteit – tellen. Daarnaast sluit het aan bij de sociaal emotionele ontwikkeling. Dit boek heeft een plaats gekregen in onze leeshoek.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Jufelsie

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Matthew’s vriend wordt door een stalker bedreigd. Als er meerdere moorden worden gepleegd, lijken deze met dezelfde stalker verband te houden. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.