Lezersrecensie
Knap in elkaar gestoken YA verhaal.
Lucy, een tiener van zestien jaar, woont al jaren alleen met haar mama Carleen. Een papa is vanaf haar kleutertijd niet meer in de picture geweest. Of lijkt dit alleen maar zo? Nu ze ouder is, heeft ze meer en meer vragen over haar papa. Mama ontwijkt die altijd. Steun zocht ze steeds bij haar vriendin, Zahra. Tot op een dag de mysterieuze, oudere Frazer op haar pad komt. Waarbij de zoektocht naar antwoorden over haar papa alvast een heel ander wending krijgt.
Als men de betekenis van Verstoten in het woordenboek gaat opzoeken komen volgende betekenissen tevoorschijn: van zich stoten, elke omgang breken. Maar in welke richting deze hardcover uitgaat, is nu nog maar de vraag.
Verstoten volgens Sterre Collins is een knap in elkaar gestoken Young adult verhaal . Waarbij de opbouw van nieuwsgierigheid na iedere passage gewoon subliem in elkaar gematcht is en die bij het lezen alleen maar groter wordt. Niet alleen nieuwsgierigheid, maar ook ongeloof, onbegrip, woede worden tijdens dit verhaal omgebogen. Je krijgt bij de flaptekst het idee dat er van een papa helemaal geen sprake is, maar daar begint dit verhaal wel mee. Ook al weet Lucy niet hoe haar papa eruit ziet, waar hij woont, of hij haar mist, krijg je direct al een beeld mee, hoe de papa hier mee omgaat.
Je leert door de insteek van verschillende mensen, iedereen op een rustige manier kennen. Elk op een andere manier beschreven. Brieven, dagboekfragmenten, bedenkingen en het verhaal van Lucy worden door elkaar verweven, waarbij je je op geen enkel moment verveeld. Het verhaal kan uit het leven gegrepen zijn en een sterke hulp voor jongeren die zelf kampen met problemen. Niet iedereen komt in het boek met de juiste beslissingen, maar je krijgt wel de ruimte om je eigen menig hieromtrent rond te vormen en bespreekbaar te maken.
Nu de leesjury een groep 7 heeft opgericht wil ik deze wel promoten om volgend jaar op de lijst te staan, want dit is wel een verhaal die iedereen zou moeten gelezen hebben.