Lezersrecensie
Favoriet van 2021
In 1791 is er in londen een apotheker, Nella, die vergif voor vrouwen maakt die liever heben dat hun man zou kunnen verdwijnen.
Er komt op een dag een meisje binnen die in opdracht van haar werkgeefster een gif nodig heeft.
Nella en het meisje Eliza worden vriendinnen. Eliza gaat Nella helpen met gif mengen.
In het heden wordt er een verhaal verteld door Caroline die haar trouwdag gaat vieren. Dit doet ze in haar eentje, omdat ze erachter is gekomen dat haar man vreemd ging. Ze vind een Fiool (een vroeger mooi gevormd apothekersflesje) in de Theems en gaat op onderzoek uit. Waar komt dit flesje vandaan, wat zat erin? En waar heeft het mee te maken?
Tweehonderd jaar geleden zijn er onopgeloste apothekersmoorden gepleegd. Zou dit flesje er iets mee te maken kunnen hebben?
De verhaallijnen vloeien mooi door elkaar heen en dit boek zuigt je mee in het verleden en in het nu.
De verhalen worden verteld door Nella, de apotheker, door Caroline die van origine historica is en als derde door Eliza, het 12 jarige meisje dat bevriend raakt met Nella.
Het boek is spannend, onvoorspelbaar, romantisch, prachtig en een echte pageturner.
De personages komen snel tot leven en hebben veel diepgang.
Het heden en het verleden van Londen is mooi en interessant neergezet.
Je ziet de straten en de steegjes voor je ogen verschijnen.
Echt een geweldig debuut van deze schrijfster. Dikke 5 verdiende sterren.