Lezersrecensie
Voer voor de fan!
Oh wat een heerlijke nostalgie! Opa Pettson en poes Findus met de groene broek. Het eerste verhaal stamt uit mijn geboortejaar, ondanks dat kan ik me niet herinneren dat mijn moeder me ooit deze klassieker heeft voorgelezen, maar op de een of andere manier ben ik er erg vertrouwd mee.
Deze prachtige verhalenbundel bevat vijf verhalen die beginnen bij het begin. De ontmoeting tussen Pettson en Findus, het poesje dat Pettson weer de zin in het leven teruggeeft.
De verhalen zijn best flink. Voorleestijd wordt lekker uitgebreid met dit boek. De verhalen zijn heerlijk avontuurlijk, fantasie wordt realiteit en je kan er ook nog eens geweldig bij wegdromen. Het is enorm leuk geschreven, en neemt je echt mee naar Pettsons en Findus' boerderij tussen de bergen
Tussen al dit leuks zitten ook nog een leuk spelletje, een knutselopdracht en zelfs een heus recept! Van de welbekende pannenkoekentaart van Pettson nog zelfs! Ik, als pannenkoeken liefhebber, kreeg er in ieder geval gelijk trek van.
Aan het eind wordt schrijver en illustator Sven Nordqvist voorgesteld en neemt hij je mee naar het tekenproces van zijn illustraties. Er wordt bij een aantal illustraties uit zijn verhalen stap voor stap uitgelegd hoe die tot stand zijn gekomen. Dat was heel leuk om eens te zien.
Dit boek is een echt feest voor de Pettson en Findus fans. Maar ook als je nog nooit in je leven hebt gehoord van die twee, is dit echt een enorm leuk boek, waar je heel veel (voor)leesplezier mee zult hebben.
Hebben jullie wel eens een boek over Pettson en Findus gelezen?