Lezersrecensie

Doe niet open!


Monique Monique
26 mrt 2026

Zal de enige zaak die inspecteur Robert Kett niet kan oplossen hem fataal worden?

Enkele maanden geleden verdween de vrouw van inspecteur Robert Kett spoorloos. De vermissing maakt het hem onmogelijk het snelle tempo van zijn werk bij de Metropolitan Police in Londen bij te benen. Daarnaast is hij ook in zijn eentje verantwoordelijk geworden voor de opvoeding van hun drie jonge dochters. Kett wordt overgeplaatst naar het landelijke Norwich, waar hij hoopt rust te vinden.

Maar Norwich blijkt zijn eigen zaak te hebben: de 11-jarige Maisie, die een zakcentje verdient met het bezorgen van kranten, is niet teruggekeerd van haar laatste ronde. Kett komt in een zaak terecht die hem tegenover een afschuwelijk kwaad plaatst. Zeker wanneer er meer jonge meisjes verdwijnen en er misschien zelfs een verband blijkt te zijn met de vermissing van zijn eigen vrouw.

Dit boek heb ik gelezen na alle lovende reacties op Hebban. De lezers hebben me niet teleurgesteld. Wat een sterk eerste deel in deze serie.

De hoofdrolspeler is een man met drie kleine kinderen die het verdriet van de vermissing van zijn vrouw probeert te verwerken. Als hij wordt gevraagd mee te denken in een onderzoek kan hij nogal lomp en bot uit de hoek komen. Ook de samenwerking met sommige collega’s verloopt niet altijd lekker. Dit maakt wel dat het boek leuk is om te lezen.

De schrijfstijl is mooi. Je proeft het verdriet van de hoofdpersoon en je hebt medelijden met hem om alle ballen in de lucht te houden. Voor velen wel een herkenbaar ritueel.

Ikmvond de insteek wel bijzonder en heb genoten van het verhaal. De denkwijze van de hoofdpersoon, maar ook van de handelswijze van de hoofdpersoon.

Dit deel smaakt naar meer en dat kommetje goed uit, want ze liggen al klaar.

Reacties

Meer recensies van Monique

Boeken van dezelfde auteur