Lezersrecensie

Intrigerend, maar toch mist er wat


Nienke Nienke
20 mrt 2023

Bedankt uitgeverij Ambo|Anthos voor dit recensie-exemplaar in ruil voor een eerlijke recensie.

3,5 sterren.

Student Ann Stilwell heeft hoge verwachtingen voor de zomer: ze denkt een felbegeerde stageplek bij het Metropolitan Museum of Art in New York te hebben bemachtigd. Maar de werkelijkheid blijkt anders: de enige plek die beschikbaar is, is bij een dependance van het museum, ergens aan de noordkant van New York. Het gaat om The Cloisters, een museum vol middeleeuwse kunstwerken en met een indrukwekkende tuin.

Ze gaat er aan de slag en wordt er langzaamaan opgenomen in de groep. Curator Patrick Roland, die geobsedeerd is door de geschiedenis van waarzeggerij, intrigeert haar mateloos en ze raakt in de ban van medestudent Rachel. Wanneer Ann een verborgen set tarotkaarten ontdekt, ontpopt Rachel zich echter als iemand die niets- en niemand ontziend haar ambities voor haar toekomst probeert waar te maken.

Ik was ontzettend geïntrigeerd door de achterflap en natuurlijk door de prachtige uitvoering van het boek. Het enige wat ik wist, was dat het over tarot gaat en dat het dark academia betreft. En laat ik nu net in mijn dark academia fase zitten! Een perfecte combinatie dus.

Wat ik veel zie, is dat mensen dit boek traag vinden en dat er voor hen weinig gebeurd. Ik denk dat dit juist bijdraagt aan het verhaal. Het is namelijk een duistere setting en heeft wat achtergrond informatie nodig, gezien we ons bevinden in een academische wereld. Voor mijn gevoel gebeurde er meer tussen de regels door en dat vond ik erg intrigerend. Het is dan ook een boek wat je echt moet liggen en waar je van moet houden. Het komt namelijk traag op gang, maar wanneer je eenmaal in het verhaal zit, wordt het echt interessant. Een groot deel van het verhaal wordt mysterieus geschreven en bepaalde dingen worden niet exact uitgelegd, maar toch heb je een vermoeden, en ik denk dat Hays dat heel goed heeft neergezet. Dit past perfect bij de sfeer van het boek.

De schrijfstijl is intrigerend en mysterieus, de setting duister en de personages hebben allemaal een dubbele agenda. Ik vond de academische wereld erg interessant en de plot twists ook zeer verrassend, maar toch miste er wat voor mijn gevoel. Ik denk dat ik meer diepte had verwacht bij de personages. Ze bleven wat oppervlakkig. Daarnaast vond ik dat er ietsje meer kon gebeuren in het begin en dat we wat meer de diepte in konden gaan. Het wordt namelijk echt pas rond het einde interessant en dat vond ik jammer. Over het algemeen blijft het allemaal wat oppervlakkig en ik denk dat als bepaalde elementen wat eerder in het verhaal waren gebeurd, de personages wat sterker neer waren gezet en het verhaal wat meer ontwikkeld was, dat het een 5 sterren boek kon zijn.

Ondanks deze teleurstellingen, vond ik het een intrigerend boek, werd ik gegrepen door de sfeervolle beschrijvingen en vond ik de duistere en mysterieuze elementen zeer interessant. Mocht je van dark academia en wat tragere boeken houden, dan kun je zeker met dit boek beginnen.

Reacties

Meer recensies van Nienke

Boeken van dezelfde auteur