Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Een complete nachtmerrie.

Peter Marks 08 augustus 2025
Ilse Reijnhoud heeft na een verbroken relatie een nieuw onderkomen betrokken en is gelijk met klussen aan de slag gegaan. Terwijl zij daarmee bezig is wordt er aan de deur gebeld en ziet zij twee mannen voor de deur staan. Hopelijk geen Jehova’s getuigen denkt Ilse. Het blijken rechercheurs van de regionale recherche te zijn en stellen vragen over haar zus Vera die als au pair in een kleine dorpje Trigare in Frankrijk werkt bij de familie Manteau. Volgens de rechercheurs zijn de heer Jean en mevrouw Ghislaine Manteau bij hun woning met hun dochtertje Elise dood aangetroffen en Vera is verdwenen. Ilse wordt verzocht zich op het politiebureau te melden.

Ilse vreest het ergste voor haar zus en neemt zich voor om direct naar Trigare in Frankrijk af te reizen op zoek naar Vera. Omdat Ilse in Trigare geen pension kan vinden wordt dat Tourdu. Na het verlaten van die locatie raakt Ilse de weg kwijt en moet zij ergens uitstappen. Onverwacht schrikt Ilse van een bal die door een kind wordt geworpen en daardoor een misstap maakt. Ilse voelt een pijnscheut en knalt met haar hoofd tegen de grond. Een paar lokale inwoners van een plaatsje ontfermen zich over haar en waarschuwen een dokter. Ilse is verrast wanneer een jonge man verschijnt die zich in het Nederlands voorstelt als Claude Vermond. Bij deze ontmoeting bekruipt Ilse een onaangenaam gevoel. Het is Claude die haar vervolgens optilt, haar in zijn auto plaatst om haar vervolgens naar zijn vader, die dokter is, te brengen. Ze vindt hem met die kille ogen een griezel. Nee, Ilse heeft geen goed gevoel bij hem. En terecht zoals later zal blijken.


DE DONOR werd geschreven door MARION HARTOG VAN BANDA en in 2025 uitgegeven bij De Crime Compagnie. Het is goed en vlot geschreven. Waarbij wegleggen nauwelijks een optie is.

In een vooraankondiging van het boek staat o.a vermeld: ”Meeslepende thriller vol actie. De kennismaking met deze auteur zal men niet snel vergeten”.
**** Moon Kager, Mustreads.

De proloog begint heftig waarbij de auteur niet schroomt om veel gruwelijkheden te benoemen. Dat was voor mij een reden om het boek sceptisch maar ook vol overgave te gaan lezen. Gaande de rit kwam ik op het puntje van mijn stoel te zitten. Tot de laatste bladzijde betreft het inderdaad, zoals hiervoor vermeld, een meeslepende thriller vol actie. Ik wil hierbij opmerken dat ik het tevens een bizar verhaal vind.


Reageer op deze recensie

Meer recensies van Peter Marks