Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Wanneer jeugdzorg faalt veroorzaakt dat veel tranen.

Peter Marks 12 augustus 2025
De twaalf jaar oude Asha en haar oudere broer Jayden waren onafscheidelijk. Hun ouders, waarvan de vader vrijwel continu dronken was, maakten vaak ruzie. Toen het weer een keer zo was dekte Jayden zijn zusje die in bed lag liefdevol toe en ging naar zijn ruziënde ouders. Onverwacht hield de ruzie op en werd het angstvallig stil. Tot Asha even later zag dat een aantal politiemensen de galerij op renden en stopten bij hun voordeur. Nieuwsgierigheid overwon Asha. Zij kwam haar kamer uit en zag haar vader met een mes in zijn lijf op de grond liggen. Ambulancebroeders ontfermden zich over hem. Ook zag Asha dat Jayden, die onder het bloed zat, door politieagenten geboeid werd afgevoerd. Een andere agent kwam lieftallig naar Asha en stelde haar gerust. Maar die geruststelling was van korte duur. Dat bleek wel wanneer Asha na een tijd weer naar school ging. Ze werd met racistisch getinte opmerkingen uitgescholden. Met als gevolg dat Asha erg kwaad werd en begon te vechten. En dat ook nog op een christelijke school. Dat werd haar door de schoolleiding niet in dank afgenomen met als gevolg dat zij naar huis werd gestuurd.

Het werd er niet beter op. De moeder van Asha raakte verslaaft aan drank en drugs. Via jeugdzorg werd Asha uit huis geplaatst en ondergebracht bij een pleeggezin waar zij bevriend raakte met Sophia die daar ook was geplaatst. Beide meisjes waren op enig moment verdwenen en nooit meer gevonden. Ook niet door inmiddels ingeschakelde politie. Het waren de rechercheurs Christel en Gea die zich met de verdwijning van Asha en Sophia bezig hielden. Zo ook met meerdere jonge meisjes die in Groningen verdwenen bleken te zijn. Beide rechercheurs beten zich vast in de verdwijningen en ontdekten een stinkende beerput.

BLOEMBLAADJES IN EEN SPINNENWEB, werd geschreven door MARISKA NOORDELOOS en in 2025 uitgegeven bij Brave New Books. Het wordt een psychologische thriller genoemd. In eerste instantie had ik dat niet door maar al gauw werd dat bevestigd. Het is een steengoed boek. Vol dramatiek en spanning. Heftig, maar ook een beetje over de top. Knap van de auteur om in de huid van de personages te kruipen en hen als het ware het verhaal te laten vertellen. Het politieonderzoek komt bij mij niet professioneel over. Een dergelijk onderzoek vereist een grootschalig politieoptreden en wordt niet overgelaten aan twee rechercheurs. Hoewel het niets aan het verhaal afdoet las ik een paar keer dat agenten van de politie een badge lieten zien. Nederlandse politiefunctionarissen tonen geen badge maar een politielegitimatiebewijs.





Reageer op deze recensie

Meer recensies van Peter Marks