Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Spannend en snel plot

Sanne de Graaf 08 oktober 2025 Hebban Team
De challenge, geschreven door Cis Meijer, gaat over Kate. Binnenkort gaat ze samen met haar klas op kamp en er staat een avontuur vol uitdagingen a-la-Special Forces op hen te wachten. Ze hebben er zin in! Tot dat Kates ex-vriendje Dex zwaargewond op straat wordt gevonden. Sowieso deed hij de laatste tijd behoorlijk vreemd. Kate besluit op onderzoek uit te gaan, maar raakt al snel verstrikt in een schimmige situatie waarbij ze zelf ook wordt bedreigd. Wat staat haar tijdens kamp allemaal te wachten? En wie is er te vertrouwen?

Meijer is schrijfster van spannende verhalen voor kinderen. Haar eerste boek kwam in 2014 uit en inmiddels heeft ze meer dan 10 jeugdthrillers op haar naam staan. De challenge is haar nieuwste boek.

De blauw en zwarte kaft met voorop een figuur met een hoodie aan, trok gelijk mijn aandacht en heeft iets beklemmends. Zodra je het boek openslaat wordt dat gevoel versterkt. Het trapt af met een kort en bondig, maar spannend proloog. Meteen maak je kennis met de dader uit het verhaal, al heb je op dat punt nog geen idee wie dat is. Een goede zet van Meijer, want vanaf dat moment ben je gelijk nieuwsgierig naar hoe het afloopt en wil je eigenlijk niet meer stoppen met lezen.

De verhaallijn beslaat een goede week, en is opgedeeld in dagen. Elke dag wordt er vanuit hoofdpersonage Kate beschreven wat er gebeurt, met af en toe een zwarte bladzijde waarop de hoodie iets vertelt. Deze fragmenten vanuit de dader geven kruimels aan informatie, de spanning wordt zo opgevoerd over wat er staat te gebeuren.

Doordat het verhaal grotendeels uit het perspectief van Kate wordt verteld, kruip je onder haar huid. En de beeldende schrijfstijl van Meijer zorgt er ook nog eens voor dat de omgeving helemaal tot leven komt. De spanning stijgt als Kate een vreemde ontdekking doet, het brandalarm afgaat op school en ze ook nog bedreigd wordt. Om nog maar te zwijgen over haar ex-vriendje die zwaargewond op straat wordt gevonden. Wat is er toch allemaal aan de hand? De gebeurtenissen volgen elkaar in rap tempo op. Hoewel het geen heel uniek plot is, zul je als lezer wel snel verder willen lezen om te achterhalen wie de dader is.

In korte hoofdstukken en met eenvoudig taalgebruik creëert Meijer een duidelijk beeld van de personages en gebeurtenissen. Je vliegt door het verhaal heen. De challenge is bestempeld als een boek voor tieners van 13 jaar en ouder, en ik denk door de eenvoudige schrijfwijze ook (of juist) goed te lezen door minder sterke lezers. Met thema’s als vriendschap en vertrouwen, in een alledaagse setting als school en eigentijds taalgebruik zal het menig jonge lezer aanspreken.

Ik vond De challenge een avontuurlijk boek en mede door de hoge snelheid waarin alle gebeurtenissen elkaar opvolgden was het zo uit. Hoewel wat eenvoudig, maar met actuele thema’s en door de beeldende schrijfstijl goed voor een aantal uren leesplezier.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Sanne de Graaf

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Matthew’s vriend wordt door een stalker bedreigd. Als er meerdere moorden worden gepleegd, lijken deze met dezelfde stalker verband te houden. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.