Lezersrecensie
Het risico van een (magische) gave
Storm beschikt over magie, maar groeit op in een tijd dat dit verboden is. Als zijn gave zich openbaart, wordt hij naar de Koningsstad Andor gestuurd om daar in het geheim te worden getraind in het leren beheersen van zijn gave. Dat gaat echter vreselijk mis en Storm belandt in de dodencel.
“Een gele pulserende gloed verliet zijn hand als een brandende pijl, tegelijk met een ijselijke schreeuw.” Jeroen Cornelis Rottier
Raven is een behendig en gerespecteerd lid van een dievengilde. Maar zelfs een bedreven lid kan worden verraden en daardoor in de Dodencel belanden. Hier ontmoeten de jongens elkaar en terwijl er in die cel een vriendschap ontstaat, probeert Yaela als vrouw te overleven in een orde die alleen mannen toelaat.
Een magiër, een dief en een heks, die alle drie in de problemen komen door hun gave. Kunnen Storm en Raven ontsnappen en krijgt Yaela haar wraak?
De jager, de dief en het baken is het eerste boek van de fantasy serie Storm, waarmee je belandt in een wereld waar verboden magie overal aanwezig is.
Jeroen Cornelis Rottier gaat met dit eerste deel meteen overtuigend van start, en luidt daarmee een serie in die vraagt om meer. Achter de stoere cover, en na de gekleurde landkaart vind, je een fantasy verhaal dat bol staat van avontuur, magische krachten en gewiekste personages die ieder hun eigen karakter en kracht hebben. Vooral de hoofdpersonen verschillen als dag en nacht, en maken het daarmee extra boeiend om met ze mee te reizen.
Het verhaal van De jager, de dief en het baken kent veel wendingen en de personages krijgen heel wat lastige situaties voor hun kiezen, die vrij uitzichtloos lijken en (nog) niet allemaal worden opgelost. Dit eerste deel van de Storm serie, waarin bij alledrie de hoofdpersonen een persoonlijk icoontje boven hun hoofdstukken staat, is een heerlijke, fantasievolle vertelling die ontzettend fijn leest en qua verhaal, vormgeving en personages goed in elkaar zit.
De jager, de dief en het baken is echt een boek om van te genieten.
⭐️⭐️⭐️⭐️1/2
Instagram: sheila_hjv_inbooks