Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Niemand is onschuldig

Sophie77 02 juli 2025
Met Gebroken Engelen levert Karin Slaughter een spannende en emotioneel beladen thriller af. Het is het eerste deel van haar nieuwe North Falls‑serie, en wat voor een begin! Slaughter dompelt je vanaf de eerste pagina onder in een wereld van verdwijningen, geheimen en pijnlijke familiebanden, tegen de achtergrond van een klein Amerikaans stadje dat broeit van de spanningen.
Twee tienermeisjes verdwijnen tijdens een vuurwerkshow op de nationale feestdag. Agent Emmy Clifton, dochter van de plaatselijke sheriff, raakt persoonlijk betrokken, vooral als blijkt dat één van de meisjes de dochter is van haar beste vriendin. De zaak laat haar niet los – en hoe meer Emmy graaft, hoe meer het dorp haar ware gezicht laat zien.

De sfeer is benauwend, intens en doordrenkt met psychologische spanning. North Falls, dat ogenschijnlijk een doodnormaal stadje is, blijkt vol duistere kanten te zitten. Elk personage heeft zijn littekens, en niemand is onschuldig.

Emmy is een sterke, realistische hoofdpersoon. Ze is niet perfect – en juist dat maakt haar geloofwaardig en intrigerend. Ook de FBI-forensisch psycholoog ,Jude Archer, die later in het verhaal haar intrede doet, voegt veel toe. Hun wisselende perspectieven zorgen voor afwisseling en diepgang.

Wat Slaughter goed doet, is het neerzetten van gelaagde personages: mensen met trauma’s, twijfels en verlangens. De menselijke kant van de misdaad staat centraal: "Fouten bieden je een kans om te vergeven". Wat het verhaal meer maakt dan zomaar een thriller.

Dit is het eerste boek dat ik van Slaughter las. Haar schrijfstijl zou ik omshrijven als krachtig, direct, visueel en trefzeker. Elk hoofdstuk eindigt met een subtiele cliffhanger, waardoor je blijft doorlezen. De spanningsboog wordt knap opgebouwd en kent enkele verrassende wendingen die zelfs de doorgewinterde thrillerlezer niet ziet aankomen.

De spannende plot met verrassende twists, een sterke vrouwelijke hoofdpersoon, realistisch gelaagde personages en een beklemmende sfeer die onder je huid kruipt, zorgen ervoor dat je het verhaal moeilijk weglegt.
Wees voorbereid op een begin met veel personages.
Gebroken Engelen is een veelbelovende start van een nieuwe serie waarin Karin Slaughter een mix van spanning, psychologie en menselijke drama volledig tot zijn recht laat komen. Als nieuwe lezer van Slaughter is dit een uitstekend instappunt.

Een aanrader voor iedereen die houdt van thrillers met inhoud én hart.


Reageer op deze recensie

Meer recensies van Sophie77

Gesponsord

In 1938 vluchten de Freuds van Wenen naar Londen, waar Anna Freud weeshuizen opricht en op zoek gaat naar erkenning en hechte vriendschappen.

De jonge, verloren Ambre komt na een mislukte zelfmoordpoging in een hotel in de bergen terecht, waar ze zichzelf en het leven opnieuw leert te ontdekken.