Lezersrecensie
Mooi debuut
Ik las de hardcover van Het lied van de nachtvogels en de prachtige omslag trok meteen mijn aandacht. Een sterrenhemel en vogels in een bos… Zo mooi.
Het verhaal gaat over Cadie en Daniela. Een dringend bericht van Daniela brengt Cadie terug naar haar ouderlijk huis. Hierdoor wordt ze teruggebracht naar een zomer in het verleden. Er is toen iets gebeurd dat gevolgen heeft tot het heden.
De hoofdstukken zijn opgesplitst in ‘zomer’ en ‘heden’ en dat zorgt voor extra spanning.
De auteur Julie Carrick Dalton heeft een mooie schrijfstijl. De natuurbeschrijvingen zijn heel beeldend. Het feit dat Julie een biologische boerderij runt werkt daar zeker aan mee. Uit alles blijkt haar liefde voor de natuur. De thema’s die behandelt worden, de klimaatverandering, illegaliteit, zijn actuele onderwerpen. Dat maakt het een interessant boek.