Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Een healing fiction in een prachtige boekenwinkel vol kersenbloesem

Verelien 03 november 2025
Toen ik begonnen was met lezen, was ik even bang dat het concept teveel op dat van andere healing fiction boeken ging lijken. Gelukkig zat er een leuke twist in. Zoals in de meeste healing fiction boeken zit er ook een vleugje magie en een kat in. En de cover is absoluut prachtig!

Het boek begint zoals de meeste boeken met een proloog, maar de hoofdstukken die daarna komen worden steeds afgewisseld met een intermezzo. In de proloog en de intermezzo’s zijn het meisje van de cherry blossom bookshop aan het woord en zij geeft een soort inleiding voor het aankomende hoofdstuk.

In ieder hoofdstuk staan nieuwe karakters centraal en dit zorgt ervoor dat de hoofdstukken wat langer zijn. Je hebt een aantal mini verhaaltjes door het boek heen. Aan ieder hoofdstuk is ook een bepaald boek gekoppeld. Dat boek komt ook terug in het hoofdstuk want heeft te maken met de hoofdpersonage in een bepaalde manier. Je krijgt ook wat leuke feitjes over de boeken te lezen.

De schrijver weet een prachtige wereld te creëren, wat ook bijna niet anders kan met die prachtige kersenbloesem en een boekenwinkel. De wereld werd dus goed omschreven waardoor je, je op die locaties waanden. Wel vond ik dat bepaalde dingen te vaak herhaald werden. Ik heb niet geteld hoe vaak de kat in broodhouding is gaan liggen, maar het is vaak… En dat haalde me echt uit het verhaal.

Ik had gehoopt op meer emotie tijdens het lezen. Ik denk dat het boek voor mij iets te oppervlakkig bleef tot het einde. Ik denk dat er meer uitgehaald had kunnen worden, zeker qua emotie en de diepgang van de karakters. Tijdens het lezen van hoofdstuk 2 heb ik wel wat tranen in mijn ogen gekregen, maar pas op het einde bleven die tranen in mijn ogen staan. Het einde vond ik prachtig en verklaarde veel.

Er worden verschillende thema’s in besproken. De een komt vaak in boeken voor, zoals rouw en geheimen. De een minder vaak, namelijk Alzheimer. Ik vond het goed gedaan en fijn dat je er zo een kijkje in het hoofd van diegene krijgt. De onmacht en de frustratie van het niet meer weten wat je bent vergeten, van de soms heldere momenten naar de blanco brein momenten.

Het is een mooie healing fiction, maar voor mij miste het vooral de diepgang in emoties en misschien ook wel van bepaalde personages. Het concept van deze magische boekenwinkel vond ik heel tof en het einde is prachtig. Daarnaast zijn de spotify lijst en de boekenclubvragen een toffe aanvulling op het boek. Heerlijke zen muziek om aan te zetten tijdens het lezen. Dus zeker een leuke read.

Bedankt Harper Collins voor het recensie-exemplaar.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Verelien

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Verpletterende liefdesroman met spannende plotwendingen, tegen de achtergrond van ruige, bedreigde natuur. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.