Meer dan 6,5 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Fijne gedichtenbundel

A van Steeg 10 juni 2025
Marja Waterman heeft met Lichter een gedichtenbundel uitgebracht die er prachtig uit ziet. Zodra je de bundel opent valt de zorg die eraan is besteed op. Waarom heeft Lichter voor mij een positieve blik geworpen op deze bundel?

Lichter is een gedichtenbundel waar zoals gezegd veel zorg aan de opmaak is gegeven. Elk gedicht staat op de rechterzijde geschreven waar aan de linkerzijde een prachtige illustratie is te vinden die de bundel nog meer body geeft. De gedichten die Waterman heeft geschreven gaan over het leven. Zelf beschrijft ze het op de achterflap heel mooi. Het is geen zoektocht maar een vindtocht die leven heet. Alleen dit gegeven vond ik al prachtig om te lezen. Vaak noemen we het een zoektocht, maar hoe mooi is het juist als je het bekijkt als vinden?

Elk gedicht kent een rijm, wat voor mij de voorkeur heeft. Ze weet soms met weinig woorden veel te zeggen, waarna een ander gedicht me juist minder aanspreekt. Dat vind ik juist mooi aan een gedichtenbundel. Er zitten altijd gedichten tussen die je op dat moment aanspreken en op een later moment spreekt juist een ander gedicht je aan.

Net als andere bundels die ik heb besproken heb ik enige tijd over de bundel gedaan. Toen ik de gedichtenbundel ontving heb ik hem eerst doorgebladerd om een gevoel te krijgen. Daarna ben ik meerdere gedichten gaan lezen en ervaren. Nadat ik de bundel uit had, heb ik nog een aantal gedichten opnieuw bekeken. Juist dit vind ik zo mooi aan een gedichtenbundel.

Lichter is voor mij een bundel geworden die ik op mijn favorietenplank ga zetten. Ik vind deze bundel zeker de moeite waard om er vaker bij te pakken. Dat zegt genoeg over mijn beleving van Lichter. Echt complimenten aan Waterman voor deze prachtige bundel, van binnen- en van buiten. Ik deel dan ook graag 4 sterren uit.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van A van Steeg

Gesponsord

Een sinister geheim bedreigt de bekendste Amerikaanse presidentsverkiezingen. De erfgenamen van A.C. Porter is de zesde winnaar van de Hebban Thrillerprijs

In een wrak voor de Texelse kust wordt een waardevolle trouwjurk gevonden. Het is aan archeologe Emilie om het verhaal achter de jurk te ontrafelen. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Mirjam van Biemen was acht jaar oud toen haar moeder een einde aan haar leven maakte in een psychiatrische inrichting. Twintig jaar later gaat Mirjam op zoek naar antwoorden. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.