Meer dan 7,0 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Een boek met een mooie boodschap

deleesfanaat 10 september 2025
Vandaag is het mijn beurt om een blik te werpen op "Losgeslagen op de aarde". Het verhaal begint met Drolgar de trol, die in zijn eigen wereld flink in de problemen is gekomen. Hij heeft namelijk heerlijk een “faekind” opgegeten. Daarvoor wordt hij zwaar gestraft: hij wordt verbannen naar de mensenwereld, waar hij als mens verder zal moeten leven.

Voor een stoere, zelfingenomen trol als Drolgar is dat een heftige opgave. Hij moet leren hoe hij zich als mens moet gedragen op aarde. Hoezo mag je niet zonder kleren over straat? En alsof dat nog niet genoeg is, komt Drolgar ook nog iemand tegen die hem letterlijk uit de weg wil ruimen. Zijn voornaamste doel wordt dan ook: zo snel mogelijk van de aarde af. Maar dan wordt hij verliefd. Op een mens. Dit alles samen zorgt voor een cocktail van hilarische situaties.

Ik geef eerlijk toe: na de eerste paar pagina’s van dit knotsgekke boek dacht ik even: wat is dit nu weer? Toch besloot ik verder te lezen en een knop om te draaien in mijn hoofd. En wat ben ik blij dat ik dat gedaan heb, want dit boek is echt een feest.

Drolgar belandt in de meest komische situaties die serieus op mijn lachspieren werkten. Ik vond het een echt feelgoodboek, ideaal om even te ontspannen na een drukke dag.

Maar naast alle humor zit er ook een mooie moraal in het verhaal. Drolgar moet zich aanpassen aan de mensenwereld,. Zo laat hij ons zien dat we ons snel druk maken over pietluttige dingen? We hebben ook snel een oordeel klaar over anderen.Tussen de regels door vond ik dus ook een waardevolle boodschap.

Een absolute must-read als je een boek zoekt dat je helpt om even je hoofd leeg te maken

Reageer op deze recensie

Meer recensies van deleesfanaat

Gesponsord

In Middeleeuws Groningen draagt een jonge vrouw een groot geheim met zich mee... Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.