Lezersrecensie

Hoe klein is de kans dat je iemand niet kent........


Evi van den Biggelaar Evi van den Biggelaar
7 mrt 2022

Marieke Damen:
Tijdens een sabbatical is Marieke begonnen met schrijven. Ze brak door met het boek Stilleven. Deze is meteen genomineerd voor beide Hebban-prijzen en de MAX Bronzen vleermuis. Haar kenmerk is dat ze de gruwelijkste gebeurtenissen beschrijft met een subtiele schrijfstijl.

Flaptekst Onbreekbaar
Alexandra is een succesvolle zakenvrouw, maar in haar relatie met Maarten niet meer gelukkig. Ze besluiten een pauze te nemen om uit te zoeken wat ze nog voor elkaar voelen. Alexandra vertrekt met hun zoontje Max naar hun vakantiehuis aan de rand van de Veluwe. Al snel na aankomst wordt ze ontvoerd; Max blijft alleen in het huis achter.
Demi is een tiener vol toekomstdromen. Totdat ze zwanger raakt. Na een consult bij de abortuskliniek wordt ze klemgereden en in een busje gesleurd.
Alexandra en Demi kennen elkaar niet, maar worden samen gevangengehouden in een kamer die ze de ‘papegaaienkooi’ gaan noemen. Wie houdt hen daar? Waarom? En kunnen ze nog ontsnappen?

Mening
Onbreekbaar is het eerste boek wat ik heb mogen lezen van Marieke Damen omdat ik me had ingeschreven voor het reviewteam bij Harper Collins. En wat een leuke kennismaking is het geweest. Ik ga zeker meer boeken van haar lezen.
Marieke heeft een fijne schrijfstijl en opbouw van het boek met korte hoofdstukken. Elk hoofdstuk is geschreven vanuit het perspectief van een hoofdrolspeler waardoor je ze goed leert kennen. Onbreekbaar speelt zich af in het heden of verleden en dit is duidelijk aangegeven waardoor het verhaal goed te volgen is. Je leert de dader van jongs af aan beetje bij beetje kennen waardoor je de beweegreden ook “snapt”. Het boek leg je moeilijk naast je neer, dit is mede door de korte hoofdstukken en ook het onderwerp. Want het onderwerp ontvoering spreekt heel erg tot de verbeelding en is ook realistisch. Je puzzelt grondig mee en ik stond versteld hoe het einde alles bij elkaar komt. Da tis echt geniaal in elkaar gestoken.
Mooie thriller van Nederlandse bodem en echt een aanrader. Ik geef het boek 4 sterren.

Reacties

Meer recensies van Evi van den Biggelaar

Boeken van dezelfde auteur