Lezersrecensie

De waarde van leven


Linda de Jong Linda de Jong
2 mrt 2023

Madeline ’s ziekte SCID is even zeldzaam als beroemd. Het is een vorm van ernstige gecombineerde immunodeficiëntie, maar simpel gezegd is ze allergisch voor de hele wereld. Ze komt al zeventien jaar haar huis niet uit. Haar moeder en verpleegster, Carla zijn de enige twee mensen die ze iedere dag opnieuw ziet.
Madeline is bewust van de situatie en een tikkel sarcastisch en kritisch. (Wat zou jij doen?)

Ze weet dat het geen zin heeft om in verzet te gaan, maar op een dag komt er een verhuiswagen aan, met nieuwe buren. Vanaf het moment dat ze haar nieuwe buurjongen Olly ziet (lang, mager en draagt zwart T-shirt, zwarte spijkerbroek, zwarte gympen en een zwarte gebreide muts die zijn haar volledig bedekt) is ze verliefd. Dat wordt vrijwel zeker rampzalig.

Ik heb nooit zo bij het laatste woord stilgestaan, maar het komt door het boek dat ik dat nu wel doe, want Madeline pikt af en toe een woord uit, om het uit te lichten. En Rampzalig (hartbrekend, hartroerend) dekt aardig de lading van het verhaal.

Nicola Yoon neemt de lezer al snel mee in dit verhaal. Het is niet moeilijk te geloven en gevoel te ontwikkelen voor het jonge meisje dat allergisch is voor alles. Je leeft met haar mee, als haar wereld langzaam opengaat en alles begint te veranderen.

De hoofdstukken worden, afgewisseld met kleine illustraties, schema’s, rapporten en lijstjes van Madeline over bijvoorbeeld boeken (De kleine prins) en haar gedachten. Ze geven je een beeld van hoe de dagen verlopen. Ik vond de humor die erin zat echt leuk en schattig.

Natuurlijk zijn er ook puntjes van kritiek, het is wat voorspelbaar en hoe werkelijk zou het verhaal kunnen zijn in deze tijd waar je internet hebt en alles op kunt zoeken? Maar Ik heb het boek achter elkaar uitgelezen en ervan genoten. Het boek had een uniek uitgangspunt, een geweldig hoofdpersonage, een leuke romance en een geweldige boodschap.

Voor iedereen die houdt van YA-romantiek en moderne, zoetfrisse verhalen.

Alles wat je lief is | Nicola Yoon | Nieuwe uitgave - Rainbow pocket

Reacties

Meer recensies van Linda de Jong

Boeken van dezelfde auteur