Lezersrecensie
Snelcursus ontkrampen voor twijfelaars
Knap staaltje autobiografische werk van onthaasting in deze tijd dat alles gewoon teveel is wat op je pad komt. Althans ervaar ik dat veel te vaak als zodanig, dat er te weinig energie overblijft om mezelf bij te benen.
De manier waarop Francis toont hoe ze in het leven staat, haar eigen passie volgt en omarmt wat er op haar pad komt vond ik bijzonder uitnodigend, hartelijk ontwapenend en stressverlagend. Ik heb niet veel met klassieke muziek en stribbelde al lezend wat tegen, maar gaandeweg ontdooide ik door haar enthousiasme. Ik eindigde met een grote glimlach op mijn gezicht, ontspanning in mijn lijf en een warm hart. Vooroordelen de prullenbak in.
Wat mooi dat Francis op haar eigenzinnige wijze een tipje van de sluier heeft opgelicht van haar leven als opera diva en gewoon wie ze is, mens van vlees en bloed, met haar hart op haar tong. Op het eind nodigt ze je uit om zelf je belevenissen te gaan opschrijven door dichtbij jezelf te blijven: ‘Het is zo therapeutisch’.