Lezersrecensie
Leuk tweede deel
Antonia’s hoop is het tweede deel in De vrouwen van Beiersdorf-serie. Wat is het heerlijk om weer terug te gaan naar het verhaal van de oprichters van Nivea.
Alle personages die je in je hart hebt gesloten uit het eerste verhaal, keren weer terug. Je start het verhaal met een soort van samenvatting hoe het iedereen is vergaan. Je kunt Antonia’s hoop wel los lezen, maar het is wel leuker als je Gertrudes besluit eerst hebt gelezen.
Na het eerste deel had ik behoorlijk hoge verwachtingen van Antonia’s hoop. Toch is vorige deel beter. Het lastige is dat ik ook dit boek echt leuk wilde vinden. En dat was het ook wel, maar anders dan boek 1. Op de een of andere manier greep Antonia’s hoop me niet en daardoor leek het alsof je maar niet goed in het verhaal kwam, het werd oppervlakkig en de emoties kwamen niet binnen.
Erg interessant is wel om te lezen hoe het verder gaat met het Beiersdorf imperium. Ze groeien meer en meer en de concurrentie die op de loer ligt is gevaarlijk. Ieder moment kunnen ze verslagen worden door een beter product. Dit was boeiend om te lezen.
Het was heel fijn om de personages uit Gertrudes besluit weer terug te zien en hun groei te zien. Deze groei wordt wel vluchtig verteld in de eerste hoofdstukken en daardoor blijft het verhaal wat op de vlakte. Dit tweede deel moet je niet ingaan met te hoge verwachtingen (zeker na het lezen van deel 1). Het is een heerlijk verhaal, de concurrentie voor Beiersdorf is spannend, maar omver geblazen word je niet. Op naar het laatste deel met hopelijk een knaller van een ontknoping.
3⭐