Lezersrecensie

De zeven


Silvie Leest Silvie Leest
29 mrt 2023

De vrouw, de tiener, de ex, de journalist, de collega, de toegewijde vriendin en de vrouw die hem heeft opgevoed. Zeven vrouwen zitten in een hotelkamer in Newcastle rond het afgehakte hoofd van een man. Elk van hen met een goede reden om het gedaan te hebben, maar iedereen zweert onschuldig te zijn.

Wie heeft Jamie Spellman vermoord, de man van wie ze aanvankelijk allemaal hielden maar die ze uiteindelijk allemaal verachtten… Rechercheur Nova Stokoe onderzoekt de zaak. En al snel wordt duidelijk dat deze persoonlijker voor haar is dan ze zou willen.

'De zeven' begint op 31 december 1999. De zeven vrouwen zitten samen in een hotelkamer en voor hen ligt het afgehakte hoofd van een man. Iedereen blijkt in verbinding te staan met deze man, maar wie heeft hem vermoord?

Je leest vanuit de zeven verschillende personages en de auteur maakt hierbij gebruik van sprongen in de tijd. Hierdoor lees je over de verschillende relaties die de vrouwen met de vermoordde man hebben. Ook leer je hierdoor alle vrouwen steeds beter kennen. Het lijkt dat iedereen een motief heeft, maar wie is de werkelijke dader?

Ondertussen lees je ook hoofdstukken in het heden en kom je meer te weten over rechercheur Nova Stokoe. Ze raakt betrokken bij deze vreemde zaak en ze moet uitzoeken wat er met de man is gebeurd.

Ik vond de proloog meteen al heftig en bloederig beschreven (iets waar ik zelf wel van houd), dus ik was meteen enthousiast en wilde graag weten wat er zich allemaal vooraf had afgespeeld. De sprongen naar het verleden vond ik enorm interessant en ik wist echt niet wie de dader was. Iedereen had namelijk iets schokkends meegemaakt met deze man en dat vond ik erg goed in elkaar steken. Uiteindelijk kom je dan bij het moment dat de moord plaatsvindt en ook dit vond ik goed en boeiend geschreven.

De schrijfstijl was heel fijn en door de afwisseling in personages verveelde het verhaal mij geen enkel moment. Ik vond dit boek dan ook behoorlijk vermakelijk tot het einde en kan dus wel zeggen dat ik ervan heb genoten!

Ik wil @uitgeverijdefontein heel erg bedanken voor dit recensie-exemplaar!

Beoordeling: 4,0 ⭐

Reacties

Meer recensies van Silvie Leest

Boeken van dezelfde auteur