Lezersrecensie
De saga gaat verder en stelt de lezer voor enkele verrassingen
Opnieuw een goed en spannend verhaal. Dit keer met de Sartanen (er zijn dan toch nog een hele boel overlevers) in de hoofdrol. Het blijkt dat Alfred niet zo representatief is en dat Sartanen helemaal niet zo goed en vriendelijk zijn zoals Arthur het voorstelt. Ook Haplo ontmoet wezens waar hij een alliantie tegen de Sartanen mee kan sluiten als is hij er doodsbang voor. Degenen die de wereld (dat dus de Aarde na een derde wereldoorlog blijkt te zijn) splitsten komen aan het woord om het hoe en waarom te vertellen. Wat er allemaal misging na de splitising blijft nog gedeeltelijk duister.
De 3 rassen van de Mensch werken samen en hebben eigenlijk een soort ideale samenleving opgebouwd. Het zijn de Sartanen die een vuile rol spelen. Zowel Arthur als Haplo krijgen heel wat schokken te verwerken.
Net over de helft gaat de saga verder en is het nog helemaal niet duidelijk hoe dit allemaal gaat aflopen. Dus op naar het vijfde deel.