Lezersrecensie
Prachtig en warm verhaal!
In Onderstroom van Ria van der Ven-Rijken maken we kennis met Ageeth. Moeder van Nikki en weduwe van Pieter. En we maken kennis met Renate, alleenstaand. Haar wereld is erg klein geworden door whiplash trauma. Renate wil er even tussenuit en besluit een advertentie tot huizenruil te plaatsen. Ageeth is op zoek naar slaapruimte in verband met een driedaags quiltevenement waar ze aan gaat deelnemen in Middelburg. Ageeth besluit op de advertentie in te gaan. De dames ruilen voor drie weken van woning. Renate geniet volop van haar nieuwe omgeving. Ook Ageeth probeert te genieten, maar als haar dochter met wel heel vervelend nieuws haar op komt zoeken staat haar hele leven op de kop! Kan Ageeth gaan geloven wat haar ter ore komt?
Van der Ven heeft met Onderstroom een prachtige roman geschreven! Het verhaal grijpt je aan en je begint echt mee te voelen met de hoofdpersonen. Het verhaal is echt, je voelt je als lezer erg betrokken bij de hoofdpersonen en het verhaal heeft je gauw te pakken, je wordt meegesleurd in de best wel moeilijke levens van Ageeth en ook Renate. Ik werd als lezer echt geraakt door wat er met beide personen gebeurde. Wilde ook verder lezen en was erg nieuwsgierig naar het einde van het verhaal.
Thema’s als liefde, vriendschap, hoop, verlies, oud worden, depressiviteit maken het verhaal tot een warm en fijn verhaal.
De personages zijn goed beschreven. Je krijgt met vooral Ageeth en Renate een band. Maar ook de vele andere personages doen er toe en voegen echt iets toe aan het verhaal. De schrijfstijl is heel erg fijn. De niet al te lange hoofdstukken en het makkelijke taalgebruik maakt het boek zeer vlot leesbaar.
De spanning wordt prima opgebouwd in het boek. Hoewel je in het begin een beetje een zoetsappig verhaal verwacht, gezien de quiltende en getraumatiseerde hoofdpersonages. Maar niets is minder waar! Je wordt gauw meegezogen in het verhaal en wil alleen maar verder lezen. Het einde kan je raden maar dat doet niets af aan deze heerlijke roman!
Al met al een heel fijn boek waar ik heel erg van genoten heb. Ik geeft het boek 4 sterren! Ik mocht dit boek lezen voor Zomer & Keuning. Z&K heel erg bedankt hiervoor!