Lezersrecensie
Een bijzondere soap
Louis Pelletier en zijn vrouw Angele hebben zich na de oorlog in Beiroet Libanon gevestigd, en exploiteren daar een zeer succesvolle zeepfabriek, daarnaast is hun huwelijk ook nog bezegeld met een aantal kinderen, 3 zoons: Jean (Bollie), Francois en Etienne en hun jongste kind, een dochter genaamd Helene.
Louis wil de zeepfabriek overlaten aan zijn oudste zoon (Jean) maar deze is totaal ongeschikt niet alleen om een bedrijf over te nemen, maar op allerlei gebied, zelfs op het gebied van het huwelijk heeft hij het niet getroffen, hij is getrouwd met Genevieve het heeft een liefdeloos huwelijk opgeleverd waar de vrouw de touwtjes stevig in handen heeft en lijdzaam moet toezien dat haar man alles om zich heen verkwanseld en als een slapjanus door het leven gaat.
Francois is de zoon die Beiroet heeft ontvlucht voor het mondaine Parijs om, zoals hij zegt, te studeren maar daar komt weinig van terecht, hij weet zich door zijn oplettendhei, met name tijdens een moordpartij in een bioscoop, door te dringen bij Le Journal waar hij zich opwerkt tot journalist, daarnaast zet hij daar ook de eerste schreden in het liefdesleven, hij is met name helemaal hoteldebotel van een meisje met de naam Nine.
Etienne is de gay van de familie wiens vriend Raymond zich heeft begeven in een huurleger in Indochina, als hij een tijdje geen levensbericht van Raymond heeft ontvangen gaat hij op onderzoek uit en komt in een wereld van corruptie en steekpenningen terecht waarin hij beter niet in terecht had kunnen komen.
Dat is er dus nog de dochter, een recalcitrant wicht, die weet hoe ze een schandaal op de kaart moet zetten, ze gaat op jonge leeftijd een relatie aan met haar biologieleraar die het onderspit delft uiteindelijk.
Het verhaal keert halverwege om in een zeer spannend verhaal, waar moeder en dochter op onderzoek uit gaan in Indochina om uit te vinden wat er met Etienne is gebeurd; de ontboezemingen zijn niet van de lucht, hoe zijn de ouders gekomen aan het startkapitaal van de zeepfabriek?, wat voor dubbelleven leidt Jean? en hoe gaat alles weer goed komen?.
Ik was al fan van Pierre Lemaitre, maar dat is met dit boek weer verstevigd, wat een heerlijke pageturner en onverwachte wendingen, er blijft 1 los eindje slechts hangen die ik graag beantwoord zou hebben gezien, maar dit is een bewuste keuze geweest van de schrijver, ik heb weer met volle teugen genoten van dit heerlijke boek.