Lezersrecensie
Recensie Dit zijn de namen
Tommy Wieringa is natuurlijk de man van 'Joe Speedboat'. Inmiddels zijn we alweer een paar boeken verder. 'Dit zijn de namen' gaat over enerzijds een groep economische vluchtelingen die over de Russische steppe zwervend de bewoonde wereld proberen te bereiken en anderzijds over commissaris Pontus Beg, die op zoek is naar zijn Joodse wortels. Daarvoor gaat hij te rade bij de laatste Joodse leraar in zijn stad.
Beide zoektochten worden plastisch beschreven: Wieringa is een meester in het oproepen van beelden. Beide verhaallijnen, hoe rauw ook, roepen een bijna mystieke sfeer op. Uiteindelijk komt Pontus in aanraking met de vluchtelingen die de gruwelijke tocht hebben overleefd.
'Dit zijn de namen' is een verhaal over liefde en haat, over de vraag waar we vandaan komen en waar we naartoe gaan. Daarmee krijgt het een universele betekenis. Een geweldig boek, mag je zeker niet missen!