Lezersrecensie

Ben je fan van Bridgerton, fae-deals en een romance vol spanning? Dan is dit zo’n boek waar je je makkelijk in verliest en waarvoor je meteen je hand in de lucht opsteekt voor deel twee.


Hetleesuur Hetleesuur
9 mrt 2026

Dit was voor mij zo’n boek waar ik even rustig in moest komen, maar dat me uiteindelijk compleet te pakken had. Het voelt als een mix van een elegant kostuumdrama en een duister fae-sprookje, met baljurken, rozen, bloed en verraad. Precies het soort sfeer waar ik van geniet.

Het idee dat elke inwoner van Engeland één deal mag sluiten met een onsterfelijke fae-koningin vond ik tegelijk geweldig en beklemmend. De setting, een soort regency/Victoriaans Londen (denk Bridgerton), maar afgesloten van de rest van de wereld en geregeerd door een wrede fae-queen, gaf me constant het gevoel dat er onder alle glitter iets rot zit. De wedstrijden om het hart van prins Bram lijken aan de buitenkant romantisch en sprookjesachtig, maar de proeven zijn hard, soms wreed, en laten goed zien hoe weinig de fae eigenlijk om mensen geven.

In het begin vond ik Ivy niet meteen een onvergetelijk hoofdpersoon, maar juist haar gewone, soms wat stuntelige kant maakte haar later menselijker voor mij. Wat me raakte, was hoe zwaar haar familie op haar schouders weegt: de schaamte rond haar zus Lydia, het risico om alles te verliezen, en toch die drang om zelf te kiezen wat juist is. De andere meisjes in de competitie vond ik een grote plus: de korte hoofdstukken vanuit hun perspectief maken hen veel meer dan bijfiguren en geven de groep een sterk gevoel van solidariteit en zusterband, in plaats van alleen rivaliteit.

De romantiek was voor mij een leuke, soms frustrerende slowburn vol spanning, blikken en scherpe dialogen. Het is al vrij snel duidelijk met wie Ivy de meeste chemie heeft, maar het verhaal speelt slim met verwachtingen, geheimen en macht, waardoor je nooit helemaal zeker weet hoe het afloopt. De bargains zelf vond ik misschien nog wel het interessantst: elke wens heeft een wrange prijs, en juist die wreedheid en willekeur van de koningin geven het verhaal een donker randje.

Sommige dingen voelen herkenbaar als typische YA-romantasy, en bepaalde historische details en stukjes wereldopbouw zijn niet altijd even logisch. Toch zorgden de vlotte schrijfstijl,
de fae-sfeer, de sterke momenten tussen de meisjes en de heftige ontknoping ervoor dat ik het boek nauwelijks kon wegleggen.

Reacties

Meer recensies van Hetleesuur

Boeken van dezelfde auteur