Lezersrecensie
Politie thriller
Gele zomer is een politie thriller, een rechercheur is het hoofdpersonage. Deze keer is het Arletta Browning, die door de meeste mensen Chief wordt genoemd. Ze leeft voor haar werk en doet daarnaast vrijwel weinig.
In het boek staan twee zaken centraal, de verdwijning van het meisje en een fraudezaak. De meeste aandacht gaat (gelukkig) naar de verdwijning van het meisje. Dit meisje is namelijk anders dan de eerdere ontvoerde meisjes. Wat er precies anders is, wil ik jullie nog niet vertellen. Dat kun je zelf lezen in het boek.
Hoewel sommige wendingen in de zaak een open deur waren, vond ik deze thriller heel fijn lezen en verdient het zeker om door een groot publiek gelezen te worden. Met een open deur bedoel ik dat het hier en daar wat voorspelbaar was. In ieder geval voor een doorgewinterde thrillerlezer. De zaak zit goed in elkaar, maar het leven van Arletta kan nog verder gevolgd worden in vervolgdelen.
Aan het begin van het verhaal moet je wel even wennen aan de hoeveelheid personages, ook worden sommige personages genoemd bij hun voor- of achternaam, soms beide. Hoe verder je in het verhaal komt, hoe duidelijker de rolverdeling is. Nellie Mandel is een pseudoniem van een Vlaams auteur, op enkele woorden na merk je hier eigenlijk weinig van.
Al met al vond ik het een prima thriller, verdient zeker een plekje in de boekhandel, of nog beter: in je boekenkast.