Lezersrecensie

De wraak van Balthasar


Loraines books Loraines books
29 mrt 2026

Een spannende thriller die je het gevoel geeft door Delft te wandelen.

Victor begint nietsvermoedend aan een van de stads wandelingen die hij begeleidt. In de drukke stad valt de vrouw die tegen het stadhuis aan zit niet zo op. Totdat ze na een tijdje nog steeds niet beweegt. Ze blijkt gruwelijk verminkt en om het leven gebracht.
Voor oud-militair Bobbi is dit de eerste zaak waar bij ze zich als rechercheur kan bewijzen. Als er binnen enkele dagen nieuwe moorden worden gepleegd, groeit het haar echter bijna boven het hoofd. De enige aanwijzing die ze heeft zijn de briefjes die op de plaatsen delict worden aangetroffen. De moorden lijken een link te hebben met het bewogen verleden van Delft.

Victor kennen we al uit deel één, maar in dit tweede deel leer je hem pas echt goed kennen. Je komt meer over zijn karakter en achtergrond te weten.
Bobbi is een heel nieuw personage en is al snel mijn favoriet geworden. Ze is scherp, doortastend en nieuwsgierig. Je wordt door haar aan de hand genomen en maakt het onderzoek van dichtbij mee. Victor en Bobbi zijn leuke personages die je door hun nieuwsgierigheid en kennis veel informatie met je delen.

Hoewel ik nog nooit in Delft ben geweest, weet Jeroen Windmeijer je het gevoel te geven zelf door Delft te lopen. Ik denk dat als je uit Delft komt, of het (regelmatig) bezocht hebt, het boek nog leuker is om te lezen.

Ook in dit tweede deel speelt de geschiedenis een grote rol. Dit maal niet de kunstgeschiedenis maar de koninklijke geschiedenis. Dit is een interessant onderwerp waar veel over te vertellen valt. In het verhaal merkte ik echter dat er soms te veel informatie in korte tijd werd gegeven waardoor ik het verhaal niet altijd even goed meer kon volgen.

De verhaallijn in dit tweede deel heeft meer thriller elementen dan het eerste deel. Je zit dan ook regelmatig op het puntje van je stoel.

‘De wraak van Balthasar’ krijgt van mij ***.

Bedankt voor het recensie-exemplaar World of Thrillers en Harpercollins_holland.

Reacties

Meer recensies van Loraines books

Boeken van dezelfde auteur