Meer dan 7,0 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Enigszins teleurstellend in vergelijking met zijn andere werk

Marianne Steenvoorde 06 december 2025
Hoewel er in 'Alles waar ik spijt van heb' van Philippe Claudel net als in zijn andere boeken een aantal pareltjes van zinnen en diepe gedachten staan, valt het boek als geheel wat tegen in vergelijking met zijn andere prachtige werk. Over een man die op zijn 16e zijn alleenstaande moeder heeft verlaten en jaren later terugkeert voor haar begrafenis. En alle vragen die dat oproept over het 'waarom' van dat vertrek. Geleidelijk wordt er tussen de regels door heel wat duidelijk over de achtergronden en de familiegeheimen. Toch een wat flauw einde als de hoofdpersoon bij de nagelaten spullen van zijn moeder een envelop vindt waarin naar verwachting de verklaring te lezen is.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Marianne Steenvoorde

Gesponsord

Claire’s nieuwe leven wankelt wanneer haar verleden zich opnieuw aandient, en de zoektocht naar haar verdwenen zusje onthult een waarheid die gevaarlijker is dan elke leugen. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.