Lezersrecensie

Meeslepend fantasy-avontuur dat smaakt naar meer.


Mery Todde Mery Todde
29 mrt 2025

Dianne Arentsen weet met De Enigma Trials een verhaal neer te zetten dat tegelijk leest als een avontuurlijke game en een mysterieuze fantasyroman. Vanaf het moment dat Jasper voet zet op DracoVi, het eiland waar werkelijkheid en simulatie naadloos in elkaar overlopen, voel je als lezer de verwondering en de dreiging. De wereldbouw is levendig en kleurrijk: de planten en wezens lijken bijna tastbaar, en het idee van ForteX als een game die werkelijk alles kan nabootsen, prikkelt de verbeelding.

Wat het boek sterk maakt, is dat er constant een sluimerend gevoel is dat er meer speelt dan een wedstrijd. De mechanische draak Enigma is zowel fascinerend als verontrustend, en de ontsnapte gevangenen brengen een extra laag spanning in het verhaal. Arentsen speelt slim met de vraag: wat is nog spel, en wat is de harde realiteit? Juist die grens zorgt ervoor dat je blijft doorlezen.

Jasper is een sympathieke hoofdpersoon: nieuwsgierig, soms wat impulsief, maar met een vastberadenheid die hem verder brengt dan je verwacht. Zijn zoektocht naar antwoorden geeft het verhaal tempo, en de mysterieuze verdwijningen van andere deelnemers tillen de spanning steeds verder op.

Het tempo zit goed, met genoeg actie, maar ook momenten van reflectie en puzzelwerk. Fans van games en virtual reality zullen veel herkennen en waarderen, maar ook lezers die houden van klassieke fantasy-elementen zoals draken, golems en duistere geheimen komen volop aan hun trekken.

De Enigma Trials is een meeslepende mix van gamemysterie en fantasy-avontuur. Het leest alsof je zelf inlogt in een wereld die groter en gevaarlijker blijkt dan je ooit had gedacht. Een aanrader voor jongere én oudere lezers die houden van spanning, fantasie en een tikje sciencefiction.

Reacties

Meer recensies van Mery Todde

Boeken van dezelfde auteur