Lezersrecensie

Leven op een Noors eiland


Morgan Imogen Morgan Imogen
16 mrt 2025

Rond de Corona periode besluit Irwan samen met zijn vriendin Kim, met wie hij nog niet zo lang samen is naar het Noorse eiland Selvaer af te reizen om het leven dichtbij de Noordpool te ervaren.
Samen met hun hond Zorro maken zij hun Reid naar Selvaer. Een eiland waarvan Kim op social media een oproep leest dat de mensen daar op zoek zijn naar Nederlanders die het er op durven te wagen om het eilandgevoel te ervaren, en zich er mogelijk willen vestigen.
De kleine plaatsen in Noorwegen hebben veel te kampen met jongeren die er weg trekken om een leven in een grote stad te gaan opbouwen.
Irwan en Kim beginnen enthousiast aan hun reis, krijgen onderweg te maken met grenscontroles die vanwege het strenge corona beleid voor enige obstakels zorgen, maar uiteindelijk bereiken ze hun bestemming.
Op het eiland is nog een Nederlands echtpaar aanwezig, die Irwan en Kim wegwijs maken op het eiland en haar gewoontes.
Irwan en Kim worden al snel opgenomen binnen het genootschap.
Ze vinden er al snel hun draai en gaan op in het leven van het eiland.
Bovendien schrijft Irwan heel boeiend over de bewoners van het eiland, een stukje geschiedenis van het eiland en het leven met het water.
Een prachtig boek dat je er naar doet verlangen om ook voor de rust en de vrijheid in de Noorse natuur te kiezen.

Reacties

Meer recensies van Morgan Imogen

Boeken van dezelfde auteur