Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Prachtige roman die indruk maakt

Renate 12 augustus 2025 Hebban Team
De jongen die de vuurvliegjes volgde van Aisha Hassan is een prachtige roman, met een cover die gelijk in het oog springt en je nieuwsgierig maakt naar het verhaal van Lalloo.
Een verhaal waarvan je eerst tijdens het lezen het idee hebt dat het over een tijd heel lang geleden gaat, tot het moment dat je leest dat hij een mobiele telefoon heeft, waardoor je opeens beseft dat dit gewoon een verhaal is wat zich nu afspeelt en je dankbaar bent dat je zelf niet in zulke leefomstandigheden die vrij uitzichtloos zijn leeft en opgroeit.
Het heeft mij dan ook zeker het een en ander geleerd ik wist namelijk heel weinig over Pakistan en wist zeker niet dat er rond Lahore door mensen die echt bar slecht betaald worden bakstenen werden gemaakt, onder omstandigheden waar je bijna niet uit kan komen. En vooral dat dit tot op de dag van vandaag gebeurd.

Het is een prachtige roman, waar echt van alles inzit, veel ellende, liefde, vriendschap zo is de verhaallijn rond Lalloo en zijn vriend Salman ook vol met leuke gebeurtenissen en krijg je mee hoe het opgroeien daar in de stad is, hoe belangrijk vriendschap is.
Ook de liefde voor zijn jeugdvriendin Fatima is mooi en herkenbaar en de dingen die ze ondernemen maken het verhaal wat lichter.
Lalloo is ook een hele hoopvolle jongeman die ondanks alles waar hij mee te maken krijgt hoopvol blijft. En ook probeert hij voor elkaar te krijgen wat zijn op jonge leeftijd vermoorde broer niet is gelukt, zijn familie uit de steenfabriek te krijgen.

De schrijfstijl van Aisha Hassan is echt heel fijn, je kunt je haast niet voorstellen dat dit haar debuut is, het zit zo goed in elkaar, je merkt tijdens het lezen ook dat ze het heel belangrijk vond om dit verhaal te schrijven, de liefde voor het land en het verhaal voel je ook echt tijdens het lezen.
Haar schrijfstijl is ook beeldend zodat je je zo voor je kunt zien hoe de Bhatti eruitzag waar Lalloo opgroeide, maar ook hoe Lahore er zelf er uitzag, hoe de vrouwen er uit zagen de rijkere en de armere, dit alles is heel sterk gedaan door de schrijfster.

Uiteindelijk komt alles heel mooi bij elkaar en krijg je op de meeste vragen die je al lezende hebt, zoals wat er vroeger is gebeurd een antwoord en komt het allemaal mooi bij elkaar.
Het is hierdoor een prachtige roman waar je door de schrijfster helemaal in het verhaal wordt getrokken en wil weten hoe het verhaal rond Lalloo verder gaat, ook is het een roman die je laat nadenken en stil staan dat dit soort dingen dus gewoon nog steeds anno 2025 nog steeds gebeuren.

De jongen die de vuurvliegjes volgde is een verhaal wat je zeker moet gaan lezen, het is ook belangrijk dat dit soort verhalen worden verteld maar bovenal is het naast al het leed een prachtige hoopvolle roman.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Renate