Lezersrecensie
Zeer waardevol, ook als je niet in vorige levens gelooft.
Geloof je in één kans in dit leven, of geloof je erin dat je meerdere malen terugkeert om fouten uit vorige levens te herstellen. Dat was voor mij toen ik dit boek ging lezen wel even iets. Want stel dat je niet in vorige levens gelooft, is dit dan niet een zinloos boek voor je……?
Dat schetst zo ongeveer mijn vertrekpunt. Ik kan je nu alvast verklappen dat het voor het kunnen toepassen van dit boek niet uitmaakt wat je nu wel of niet gelooft, maar daarover straks meer.
Ander punt was dat Ainslie in alle voorbeelden, vanuit zijn contact met zijn gidsen, begint met te zien wat er in jouw vorige leven is gebeurd, en van daaruit de lijn doortrekt naar het hier en nu. Wat dus bij jou als lezer niet het geval is. Ik tast over mijn (eventuele) vorige leven(s) dus nog steeds in het duister.
Maar….tijdens het lezen kom je erachter dat je ook zonder die kennis veel aan dit boek kunt hebben. Ainslie heeft het boek opgebouwd rond 10 transformatiedoelen, die je kunt bereiken door vanuit 10 motivaties je 10 angsten te transformeren.
Het boek is fijn om te lezen met de vele voorbeelden uit vorige levens. Die geloofwaardig lijken, omdat niemand een of andere beroemdheid is geweest, maar een gewoon alledaags persoon was uit die tijd.
Ik bemerkte tijdens het lezen vanzelf of zo’n angst nu wel voor mij geldt of niet. Over sommige angsten las ik en die gingen dan langs me heen. En in bepaalde hoofdstukken werd ik meer dan normaal geraakt door zijn woorden. En of dat nou voortkomt uit een vorig leven of mijn ervaringen uit dit leven is dan voor mij niet meer relevant.
Ainslie is zeker actueel, omdat hij de verbinding legt met hoe we nu met elkaar omgaan, en wat ervoor nodig is om die neerwaartse spiraal te stoppen. En daar kun je het meeste in bereiken door je angsten te transformeren. Hij noemt dat het weghalen van de sluier van de illusie. We doen elkaar veel aan, omdat we niet echt luisteren naar onze ziel, maar ons laten leiden door een vertekend beeld (de illusie) dat we hebben gekregen door ons eigen verleden, onze opvoeding, onze angsten of door de verkeerde boodschappen te geloven en te volgen.
En de vele voorbeelden laten ook zien dat je jezelf niet hoeft te veroordelen, wat je ook hebt gedaan. Het begint met begrijpen wat maakte dat je deed wat je nu wilt veranderen, om vervolgens het roer om te kunnen gooien.
Daarmee is dit boek een zeer toegankelijk instrument, om je eigen angsten of sluiers aan te pakken en weer vanuit jezelf én je ziel het leven en anderen op een respectvolle manier tegemoet te treden. En laat daar nu de wereld een stuk mooier van worden.
Het boek bevat vele oefeningen om op een zachte en geleidelijke manier met je angsten om te kunnen gaan. En daarnaast heeft Ainslie bij mij een positieve en hoopvolle gedachte kunnen bekrachtigen. Want wat er is gebeurd kun je niet veranderen, maar hoe die gebeurtenis jou in het hier en nu nog beïnvloedt kun je wel degelijk veranderen. En ook hoe het jou beïnvloedt in je (negatieve) gedrag naar anderen toe.
Ik geloof zeker in karma, tenminste dat je daden invloed hebben, op dit leven of op volgende levens. Maar daarnaast is het ook fijn om zelf de verantwoordelijkheid weer in handen te hebben of weer te nemen en je karma weer een andere kant op te sturen.
Voor mij is een goed boek niet een boek waar ik het per se mee eens hoef te zijn, maar wel moet het boek me raken, verrassen en aan het denken kunnen zetten.
Je voelt hem al aan komen: dit was voor mij een goed boek, dus ik kan je zeker aanraden om dat zelf te gaan ontdekken.