Lezersrecensie
Een spannend boek met een voorspelbare uitkomst
Een op zich weinig zeggende cover die na het lezen wel het verhaal ondersteunt. Wel zonder een extra bijdrage te leveren. Op zich wel een goeie tekening al is de verhouding in grootte tussen de twee figuren wel erg merkwaardig.
De situering van de personages aan het begin is zeker voor nieuwe lezers welkom.
De plot is hard (met veel doden en bloed) naar de normen van deze tijd maar zit wel goed in mekaar. Toch is het zo dat de uitkomst al snel voorspelbaar wordt, waarschijnlijk doordat het 50 jaar geleden geschreven werd en dit soort plots lang niet meer uniek is. De hoofdpersonen zijn goed getekend al wordt er psychologisch niet diep op ingegaan. Het blijft allemaal nogal sterotiep. Zoals de titel al doet vermoeden speelt het geheel zich vooral af in Rotterdam.
De schrijfstijl is tamelijk ouderwets (50 jaar om precies te zijn) en komt wel wat formeel en stijf over. Maar de nadruk ligt duidelijk op de aktie en de spanning dus erg storen doet het niet. Zoals destijds gebruikelijk is het een tyupisch jongensboek.