Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Ontroerend portret van een eenzame jongen

Ton Jansen 13 december 2018
Er zijn boeken afgeschreven omdat ze qua taal niet bijzonder zijn. Vaak bijv. Boeken van Carry Slee. Vooral recensenten hebben er een handje van deze boeken als matig leesvoer weg te zetten. Dat geldt eigenlijk ook voor dit boek, ik meen uit 2000 of 2001. De gulden komt er nog in voor. Ik heb dit boek de afgelopen 17 jaar aan brugklasleerlingen voorgelezen. Ik vind het namelijk een indrukwekkend boek in eenvoudige stijl. Jelle heeft een aan alchohol verslaafde vader die gewelddadig wordt met een slok op. Moeder vlucht naar een zus van haar, tante Toke. Als er een nieuw meisje komt wonen in de buurt en op school komt bij Jelle, verandert zijn leven ingrijpend. Een ontroerend portret van een ogenschijnlijk rebelse en opstandige puber die weinig gevoel en emoties heeft. Achter die façade blijkt een heel andere knul schuil te gaan. Het enigszins open eind zal voor sommigen licht teleurstellend zijn, maar dan moet je maar twee pagina's teruglezen met een van de mooiste metaforen die ik ooit las, waarbij een vers laagje sneeuw vergeleken wordt met de vader- zoonrelatie. Prachtig. Ondanks de gedateerdheid qua tijd toch aanbevolen, want het hoofdthema is universeel.



Reageer op deze recensie

Meer recensies van Ton Jansen

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.