Meer dan 6,8 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Klein maar fijn

Ton Jansen 12 oktober 2020
Om maar met de deur in huis te vallen: dit boek is goed. Het is een klein verhaal waarbij de afloop goed te voorspellen is. Qua leestijd heb je aan minder dan een uur voldoende. Het lettertype is groot en de interlinie ruim. Dus wat let je om te genieten van dit fijne verhaal over Owen (12) die een stenen beeld van een soldaat bewondert en er haast elke dag mee praat. Wie staat er symbool voor de soldaat? Daarbij koestert hij ook een gezinsverleden. Dat komt tot volle glorie in zijn aansprekende gedicht dat hij - ondanks fiks wat huiveringen - uiteindelijk toch voordraagt. Dat is een ontroerend moment omdat het veel verklapt over de geslotenheid van Owen en zijn depressieve moeder. Dat het wensvervullend afloopt is prima. Voor lezers vanaf ongeveer 10 jaar. Klein, maar fijn dus! Dik verdiende vier sterren. P.S. Mijn boek had een ander omslag, dat vind ik sfeervoller dan het hier afgebeeld omslag.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Ton Jansen

Gesponsord

Is Liften naar de hemel van Lex Paleaux jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De nomade van Anya Niewierra jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Beladen huis van Christien Brinkgreve jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Het huis met de palm van Esther Verhoef jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is De verwarde cavia terug op kantoor van Paulien Cornelisse jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Is Meneer Putmans ziet het licht van Hendrik Groen jouw favoriete boek van het jaar? Stem nu!

Een ontroerende en betoverende roman over familie, herinneringen en hoop, waarin het verleden van Libanon wordt verweven met de zoektocht van twee Canadese zussen naar hun roots. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.

Na de mysterieuze dood van haar beroemde moeder ontvangt Mackenzie brieven die duistere geheimen onthullen achter haar moeders succes. Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.