Lezersrecensie

Hoogsensitief omgaan met een stress : een ware eye-opener!


Hilde Van Gysegem - Redheadbookaddict Hilde Van Gysegem - Redheadbookaddict
23 mrt 2024

Hoogsensitief is een 'label' die ik toch al een paar keer van anderen toegewezen kreeg gedurende de jaren heen. Zelf hield ik mij hier niet zo mee bezig (afwijzend) en was ik er vooral totaal onwetend in. Wat ik nooit voor mogelijk had gehouden werd toch mijn 'nieuwe' realiteit : een burn-out.
Toen ik dit boek van Van De Voorde uiteindelijk ontdekte was dit een echte eyeopener, zo veel dingen leken 'ineens' te kloppen. Vooral het idee 'dat het dus werkelijk niet aan mij ligt' was enorm bevrijdend. Sommige mensen bekijken de wereld nu eenmaal op een andere manier.

Het boek bestaat uit 2 delen. Het eerste deel is vooral een (medische, technische) uitleg van wat hoogsensitiviteit precies is, hoe je veel meer prikkels binnenkrijgt dan de gemiddelde mens en op welke manier je deze veel intensiever verwerkt. Je kan gebruik maken van een handige vragenlijst om te bepalen of je al dan niet hoogsensitief bent. Ook geeft Van De Voorde een heel duidelijk en gestructureerd beeld van wat stress precies is en hoe mensen kunnen evolueren naar chronische stress, burn-out en bore-out.
Deze wetenschappelijke uitleg is vlot en duidelijk beschreven, zodat het zeker behapbaar blijft voor de lezer. Tussendoor geeft de auteur ook heel wat voorbeelden, van hoe je mogelijks in je leven al kan ervaren hebben dat je hoogsensitief bent. Ik had er nooit zo bij stilgestaan, maar wat een herkenbare situaties en ervaringen worden er in dit boek opgenomen !

Nadat je als lezer in deel 1 een duidelijk beeld hebt gekregen van wat hoogsensitiviteit inhoudt en wat de voornaamste vaak voorkomende lasten hiervan zijn, geeft Van De Voorde in deel 2 een heleboel praktische tips om je leven opnieuw te gaan inrichten specfiek gericht op jouw noden en jouw talenten als hoogsensitieve persoon. Alle aspecten passeren hier de revue, gaande van tips om de valkuilen in je dagelijks leven te vermijden, tot praktische tools om bewuste pauze- of herstelmomenten in te plannen.

De schrijfstijl van Van De Voorde is uiterst vlot en leest gemakkelijk weg. Ook heel fijn zijn de interviews met andere hoogsensitieve personen die doorheen het boek aan bod komen. Ik bleef mij verbazen over de vele gemeenschappelijke valkuilen én de gemeenschappelijke leuke ervaringen van al deze mensen. In die zin was het echt een soort 'thuiskomen' voor mij, 'ik ben niet de enige die het hier moeilijk mee heeft'.

Deel 2 van het boek is zeker een soort algemene blauwdruk die je dan op maat van je eigen leven kan leren toepassen. Ik vermoed dat ik nog vaker opnieuw terug ga grijpen naar het boek, stukken nogmaals ga herlezen en iets wat ik eigenlijk nooit doe in een boek: bepaalde zinnen gewoon letterlijk met een fluostift markeren!
Wat een mega grote aanrader!

Reacties

Meer recensies van Hilde Van Gysegem - Redheadbookaddict

Boeken van dezelfde auteur