Meer dan 6,9 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Prachtig beeldende historische roman

Jeanet 16 november 2025 Boekverkoper
Luuk Imhann weet je met de roman Het inferno van Slauerhoff te raken. Jan Slauerhoff is Nederland en zijn vrouw Darja ontvlucht omdat hij de dood van hun zoontje niet aankon. Je voelt en proeft de pijn van het verlies. Toch probeert hij een nieuw leven op te bouwen zonder zijn vrouw in Tanger, Noord-Afrika.

Je waant je in Tanger waar hij een dokterspraktijk in geslachtsziekten heeft. Je ziet de straatjes en de mensen voor je. Er komen veel kleurrijke personages bij hem voor advies en dit zorgt ervoor dat het geen zwaar of depressief boek wordt.

Tussen de regels door lees je dat hij aan zijn vrouw Darja denkt en het liefst bij haar zou willen zijn. Maar ook over de angst om weer terug naar Nederland te gaan en met zijn verdriet geconfronteerd te worden. Hij voert soms “gesprekken” met haar en dan hoop je dat het allemaal weer goed komt tussen hen.

Imhann heeft met dit boek een prachtig beeldende historische roman geschreven. Hij heeft zoals in het nawoord geschreven staat vele boeken gelezen om zich een beeld te vormen hoe het er toen aan toeging en hoe het leven van Slauerhoff was. Dat heeft hij heel goed gedaan want ik stond af en toe naast Slauerhoff en dat maakte dat hij voor mij echt tot leven kwam. Genoten van de prachtige zinnen en de sfeer van het verhaal.

Ik heb dit boek als recensieboek mogen ontvangen in ruil voor mijn eerlijke mening, waarvoor hartelijk dank.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Jeanet

Gesponsord

Madison is de perfecte vrouw, met het perfecte gezin en het perfecte leven waar iedereen van droomt. Alleen is het één grote leugen... Schrijf je nu in voor de Hebban Leesclub.