Lezersrecensie

Eerbetoon


Renate Renate Hebban Team
18 mrt 2022

Zusters van Tarakan van David Meijer is een waargebeurd verhaal over zijn oma Mila Herman.
In dit boek heeft hij gereconstrueerd wat er 75 jaar geleden met zijn oma Mila en haar collega's gebeurd is.

Het is een verhaal wat je meeneemt naar het Nederlands-Indië ten tijde van de Tweede Wereldoorlog op de vooravond van de inval van Japan.
Zo krijg je goed mee hoe het er daar aan toe ging zo vlak voor de inval, maar ook hoe het was tijdens de bezetting door Japan.
Dit boek is daardoor heel waardevol en leert je een hoop over deze periode in voormalig Nederlands-Indië. Je kan merken dat de auteur David Meijer veel weet over deze periode, maar ook echt gedegen onderzoek heeft gedaan naar deze geschiedenis, maar vooral ook naar de geschiedenis van zijn oma Mila, die samen met andere rode kruis verpleegsters naar het olie-eiland Tarakan wordt verplaatst, een eilandje voor de kust van Borneo.
Als de Japanners het eiland bezetten veranderen de levens van deze zusters in een klap, en lees je wat deze tijd met ze doet, maar ook wat ze moeten ondergaan.
Het verhaal van Mila Herman is bijzonder, zo raakt ze vermist, wordt ze doodverklaard.
Dit alles heeft David Meijer in een goedlopend leesbaar verhaal gegoten, waardoor het verhaal van Mila echt leest als een roman, een roman die tegelijkertijd een geschiedenis les is.
Een les waar je soms echt bizarre dingen leest, dingen die je je echt niet kunt voorstellen.

Door het duidelijke landkaartje in het begin van het boek heb je een duidelijk idee van waar het verhaal zich afspeelt, ook krijg je hierdoor een duidelijker beeld van de reis die Mila Herman heeft gemaakt, omdat je tijdens het lezen kunt terug bladeren om op het kaartje te kijken.
Ook het nawoord, de tijdlijn van Mila en wat David Meijer over het schrijven van dit boek heeft geschreven is de moeite waard om te lezen, het geeft je een nog beter beeld van haar lezen, en waarom hij dit mooie eerbetoon aan zijn oma, en de andere zusters heeft geschreven.

Reacties

Meer recensies van Renate

Boeken van dezelfde auteur