Meer dan 6,6 miljoen beoordelingen en recensies Organiseer de boeken die je wilt lezen of gelezen hebt Het laatste boekennieuws Word gratis lid
×
Lezersrecensie

Goede mix van nostalgie en moderne personages

Sandra0004 13 augustus 2025 Auteur
Op 1 augustus opende het luxe Grand Hotel middenin attractiepark de Efteling. Op dezelfde dag kwam dit prachtige nieuwe sprookjesboek uit; Sprookjes uit het Efteling Grand Hotel. Van uitgeverij Ploegsma mocht ik een recensie exemplaar.

In deze prachtig vormgegeven hardcover staan negen nieuwe sprookjes, die zich allemaal afspelen in en rond het Grand Hotel. Ad Grooten en Maarten Kuipers schreven de verhalen, de prachtige illustraties zijn gemaakt door Celine Meeuwis en Job van Gelder.

In elke suite van het hotel ligt een exemplaar van dit sprookjesboek (die wel in de kamer moet bllijven), maar het boek is ook overal te koop. Hoe geweldig is het om voor het slapen een sprookje voor te lezen over het magische hotel waar je slaapt? (Of om over te dromen). Zo is er een verhaal over De Klok van de Gastvrijheid. Want achter de prachtige magische klok die de blikvanger is van het hotel, schuilt een sprookje. Maar er schuilen ook sprookjes in de magische tuinen rondom het hotel, de zwevende sleutels die in de lobby hangen, rondom het signatuur koekje Pom Doortje (verkrijgbaar in de koffiebar van het hotel, Biscuit) en zelfs rond de piccolo's die rondlopen. Dit is niet zomaar een hotel! Alle kinderen die in het hotel verblijven kunnen dus voorgelezen worden (of zelf lezen) over hun magische verblijf, maar natuurlijk is het ook heerlijk om thuis weg te dromen en te lezen over nieuwe sprookjes.

De illustraties zijn modern maar hebben wel de romantische Anton Pieksfeer waar de Efteling om bekendstaat. Supergoed dat er gelet is op inclusiviteit!

Er komen wat bekende sprookjesfiguren langs in bijrollen, zoals de fakir en de kabouter Kleine Boodschap. Daar is goed over nagedacht, het past en het zorgt voor herkenning maar alles in dit boek ademt een nieuw tijdperk, met andere soorten sprookjes en moderne personages, die toch erg goed bij de nostalgische Efteling passen.

Een feest van herkenning in een modern jasje! De Sprookjes zijn vrij lang, wellicht goed in in een paar avonden voor te lezen. Het boek is ook een blikvanger in je boekenkast

Een dikke aanrader voor kinderen en liefhebbers van sprookjes en de Efteling.

Reageer op deze recensie

Meer recensies van Sandra0004