Lezersrecensie

Mooie opvolger van Het laatste woord


elinevandm elinevandm
3 apr 2026

Louisa Scarr is een Britse thrillerauteur die psychologie studeerde aan de University of Southampton. Onder haar pseudoniem Sam Holland publiceert ze ook nog de bekroonde Major Crimes-serie. Het eerste geheim is het tweede deel van de Lucy Halliday serie. Hierin staat agent Lucy Halliday centraal samen met haar gespecialiseerde speurhonden Moss en Iggy. Samen onderzoeken ze misdaden in en rond het New Forest‑gebied. Deze serie staat bekend om haar mix van psychologische spanning, politieprocedures en persoonlijke drama’s.

Wanneer de driejarige Rosie Logan spoorloos verdwijnt uit het park, wordt de hele politiemacht opgetrommeld om het meisje veilig thuis te brengen. Ook Lucy Halliday en haar speurhonden zijn van de partij. De zoektocht eindigt echter teleurstellend. Rosie blijft onvindbaar en hoe meer tijd er verstrijkt, hoe meer er van het slechtste scenario uitgegaan wordt.

Het eerste geheim is het tweede deel van de Lucy Halliday reeks. In het eerste deel Het laatste woord, maakt de lezer kennis met Lucy en haar speurhonden Moss en Iggy. Na de eerdere gebeurtenissen wordt Lucy opnieuw betrokken bij een beklemmende zaak. De verdwijning van de driejarige Rosie Logan zet de hele buurt in rep en roer. Meteen wordt de lezer in de actie gegooid want elke beschikbare agent wordt opgetrommeld om te zoeken.

Het verhaal is net zoals het eerste deel spannend opgebouwd en bevat meerdere lagen. De verdwijning staat centraal, maar daaronder ligt nog veel meer besloten. Zo zijn er familiegeheimen, relatieproblemen, maar ook het persoonlijke leven van de speurders komt aan bod. Doordat er een mooie afwisseling is in al deze thema’s leest het boek bijzonder vlot. De spanning wordt gestaag opgebouwd, nergens overhaast en het zorgt ervoor dat alle problematieken voldoende ruimte krijgen om te groeien en uitgezocht te worden.

Lucy Halliday is vasthoudend en bijt zich vast in niet één, maar twee zaken. De vermissing van Rosie, maar ook een cold case waarin rechercheur Jack Ellis een rol speelt. Daarnaast komt ook haar liefdesleven wat meer tot bloei en ontdekt de lezer dat ze op dat gebied terughoudender is. Jack Ellis blijft nog steeds gekweld door het jeugdtrauma dat hij opliep na de vermissing van zijn beste vriend Theo. Zijn radeloosheid op dat gebied en de drang om te slagen in het huidige onderzoek benadrukken zijn sterke karakter. Scarr schrijft met empathie. Ze toont hoe een zaak als deze niet alleen slachtoffers en families raakt, maar ook de speurders die ermee moeten leven. De spanning is daardoor niet alleen plotgedreven, maar ook emotioneel geladen.

Het eerste geheim is een waardige opvolger van het laatste woord. De spanning is continu voelbaar en de personages maken een mooie ontwikkeling door. Het tempo is precies goed, er zijn meerdere interessante thema’s die zorgen voor een emotionele diepgang. Het doet de lezer uitkijken naar een derde deel in deze spannende reeks.

Deze recensie verscheen eerder op Passie voor Boeken & Vrouwenthrillers.nl

Reacties

Meer recensies van elinevandm

Boeken van dezelfde auteur